ტყის მდგრადი მართვის კრიტერიუმები და ინდიკატორები
სასტუმრო „ვერე პალასში“ პროექტის - „ტყის მდგრადი მართვის კრიტერიუმები და ინდიკატორები ცენტრალურ აზიასა და სამხრეთ კავკასიაში“ შესახებ რეგიონალური შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრაზე, პროექტში ჩართული ქვეყნების: საქართველოს, სომხეთის, ყაზახეთის, ყირგიზეთისა და უზბეკეთის წარმომადგენლებმა, შემუშავებული ტყის მდგრადი მართვის ეროვნული კრიტერიუმები და ინდიკატორები წარმოადგინეს. ასევე, გაეროს ევროპის ეკონომიკური კომისიისა (UNECE) და გაეროს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის(FAO) ტყის მონიტორინგის სპეციალისტთა ჯგუფმა, პროექტში მონაწილე ქვეყნებს გამოცდილება გაუზიარეს, რაც გათვალისწინებული იქნება ტყის მდგრადი მართვის სისტემის შემუშავების პროცესში, რომელიც მომავალში გამოიყენება ტყის მართვის მონიტორინგისთვის, ეროვნული და საერთაშორისო ანგარიშგებისთვის.
შეხვედრას გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და UNECE/FAO-ს 7 ქვეყნის წარმომადგენელი (პოლონეთი, ფინეთი, შვეიცარია, ხორვატია, ჩეხეთის რესპუბლიკა, ნორვეგია, რუსეთის ფედერაცია) ესწრებოდა.

Criteria and indicators for sustainable forest management
The regional meeting was held in "Vere Palace" to discuss the project on "Criteria and indicators for sustainable forest management in Central Asia and South Caucasus".
The representatives of Georgia, Armenia, Kazakhstan, Kyrgyzstan and Uzbekistan presented the national criteria and indicators for sustainable forest management. Furthermore, the experts of Forest Monitoring Team of the United Nations Economic Commission for Europe (UNECE) and Food and Agriculture Organization of the United Nations (FAO) shared their experience with the participats of the project, which will be further considered in the development of sustainable forest management systems and used to monitor forest management and provide national and international accounts.
The representatives of the United Nations Development Program (UNDP) and UNECE / FAO (Poland, Finland, Switzerland, Croatia, Czech Republic, Norway, Russian Federation) attended the meeting.