მთავრობის წარმომადგენლები პანკისის ხეობაში მოსახლეობას შეხვდნენ
„პანკისის ხეობის განვითარების გეგმა ითვალისწინებს როგორც სოფლის მეურნეობის, ასევე ინფრასტრუქტურისა და ენერგეტიკული მიმართულების პროექტების განხორციელებას. ჩვენთვის მნიშვნელოვანია, მოსახლეობა მაქსიმალურად იყოს ინფორმირებული ყველა იმ პროექტის შესახებ, რომლის განხორციელებასაც  სახელმწიფო გეგმავს“, - განაცხადა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა პანკისის ხეობაში მოსახლეობასთან შეხვედრის დროს.
დღეს პანკისის ხეობაში მოსახლეობასთან შესახვედრად რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი მაია ცქიტიშვილი, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ნინო თანდილაშვილი, ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე ნათია თურნავა და კახეთის გუბერნატორი ირაკლი ქადაგიშვილი ჩავიდნენ.
მთავრობის წევრებმა, უხუცესთა და ქალთა საბჭოების წევრებს, ხეობის მკვიდრ ახალგაზრდებს მიმდინარე და დაგეგმილ პროექტებზე, მათ შორის, სოფლის მეურნეობის და წარმოების განვითარების მიმართულებით არსებულ სახელმწიფო პროგრამებზე, ენერგეტიკულ და ტურისტულ პოტენციალზე და გარემოს დაცვის საკითხებზე მიაწოდეს ინფორმაცია.
როგორც შეხვედრაზე აღინიშნა, ენერგეტიკული ობიექტების მშენებლობასთან დაკავშირებით არსებობს შესაბამისი უწყებების კომპეტენტური დასკვნები. მნიშვნელოვანია აღნიშნულ დასკვნებზე მოსახლეობის წვდომისა და სწორი ინფორმაციის მიღების შესაძლებლობა უზრუნველყოფილი იყოს, რათა კომუნიკაციის მიმართულებით ხარვეზმა ხეობის განვითარების პროცესი არ შეაფერხოს.

Georgian Government officials met with the residents of Pankisi Gorge
" Implementation of projects in the fields of agriculture, infrastructure, and energy sectors is envisaged under the Development Plan of Pankisi Gorge . The awareness to increase among population and provide information of all projects implemented by Georgian Government is of utmost importance " said the Minister of Environmental
Protection and Agriculture, Levan Davitashvili during the meeting with the population in Pankisi Gorge.
The Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Maia Tskitishvili, Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili, Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Nino Tandilashvili and Deputy Minister of Economy and Sustainable Development, Natia Turnava visited Pankisi Gorge and held meetings with local residents.
The Members of the Government provided Council of Elders, Council of Women and young residents of Pankisi with the information about planned and ongoing projects, including state agricultural and entrepreneurship development programs. The issues touched upon energy and tourism potential in the country. The importance of environmental protection was also stressed at the meeting .
Relevant agencies have already made conclusions on the construction of energy facilities and locals should have an access to conclusions to avoid miscommunication that might hinder the development process of the gorge was noted at the meeting.