გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი წმინდა საყდრის ნუნციოს საქართველოში, მონსინიორ ჟოზე აველინო ბეტანკურის შეხვდა
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე, მინისტრმა ისაუბრა სოფლის მეურნეობის და გარემოს დაცვის კუთხით საქართველოს მთავრობის რეფორმების განხორციელებაზე და მგრადი განვითარების მიზნების მიღწევის კუთხით ქვეყნების თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე.
მონსინიორ ჟოზე აველინო ბეტანკურის განცხადებით, საქართველოსა და წმინდა საყდარს ისტორიული ურთიერთობები აკავშირებს, რაც სამომავლოდ, თანამშრომლობის მნიშვნელოვან საფუძველს ქმნის.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას მინისტრის მოადგილე ხატია წილოსანი ესწრებოდა

Minister of Environmental Protection and Agriculture Levan Davitashvili hosted Apostolic Nuncio to Georgia, Archbishop José Avelino Bettencourt
Georgian Government policy and reforms implemented in agricultural and environmental fields, as well as, the importance of bilateral cooperation to achieve sustainable development goals was underlined by the Minister at the meeting.
According to Monsignor Jose Avelino Batankuri, Georgia and the Holy See have bilateral historical relations, which creates an important basis for future cooperation as well.
Deputy Minister Khatia Tsilosani attended the meeting, which was held at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture