ბაქოში, გამოფენაზე „Caspian Agro 2019“ ქართულმა კომპანიებმა საკუთარი პროდუქცია წარმოადგინეს
ბაქოში, აგროსამრეწველო სექტორის საერთაშორისო გამოფენის „CASPIAN AGRO 2019“ ფარგლებში, ქართულ სტენდზე 11 კომპანიის - „მადლიანი 2017“, „ნუტრიმაქსი“, „ასადელი“, „ნუგბარი“, „მეღვინეობა შათირი“, „პროაგრო“, „აპროფი ჯგუფი“, „ოქროთაფლი“, „თაფლი“, „ჩირიფრუტი“, „FRIXX“ - პროდუქცია იყო წარმოდგენილი.
ქართული სტენდი, რომელიც საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ორგანიზებით მოეწყო, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პრეზიდენტმა, ილჰამ ალიევმა საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან, ზურაბ პატარაძესთან და საქართველოს საგარეო საქმეთა მინისტრის  მოადგილესთან, ლაშა დარსალიასთან ერთად დაათვალიერა. ქართულმა მხარემ აზერბაიჯანის პრეზიდენტს ქართველი მწარმოებლების მიერ წარმოდგენილი პროდუქტები გააცნო და საჩუქრად  „ვეფხისტყაოსანი“ გადასცა.
„განსაკუთრებული მადლობა მინდა გადავუხადო საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს და იმ ქართულ კომპანიებს, რომლებიც გამოფენაში იღებენ მონაწილეობას. გამოფენის ფარგლებში ბევრი საქმიანი შეხვედრა შედგა და სამომავლო ურთიერთობების პერსპექტივა გაჩნდა. აღსანიშნავია, რომ საქართველოსადმი ინტერესი, როგორც ტურისტული, ასევე სოფლის მეურნეობის და ერთობლივი წარმოების შექმნის მიმართულებით, ყოველდღიურად იზრდება“, - განაცხადა ზურაბ პატარაძემ.
აგროსამრეწველო სექტორის საერთაშორისო გამოფენაში „CASPIAN AGRO’’ ქართველმა მეწარმეებმა მეექვსედ მიიღეს მონაწილეობა. საგამოფენო სივრცეში სხვადასხვა ქვეყნის, მათ შორის, გერმანიის, იტალიის, ესპანეთის, რუსეთის, თურქეთის, ინდონეზიის და ნიდერლანდების 450-მდე კომპანიის პროდუქცია იყო წარმოდგენილი.

Georgian companies presented their products at the International Agriculture Exhibition "Caspian Agro 2019" held in Baku
Georgian Companies "Madliani 2017", "Nutrimax", "Asadeli", "Nugbari", "Winery Shatiri", "Proagro", "Aprofi Group", " Okrotapli"," Honey "," Chiripruti "," Frixx " displayed their products at the Georgian national Stand in Azerbaijan International Food Industry Exhibition"Caspian Agro 2019".
The President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev together with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia, Zurab Pataridze and Deputy Minister of Foreign Affairs of Georgia, Lasha Darsalia visited Georgian National Stand, which was organized by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia. Georgian producers presented their products and delivered a book "The Knight in the Panther's Skin’’ as a special gift to the President of the Republic of Azerbaijan.
"I would like to express my gratitude to the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and Georgian companies taking part in the exhibition. Business meetings were held within the exhibition, where prospects of future relations have been emerged between different companies. It is noteworthy, that interest rate towards agriculture and tourism is gradually increasing in Georgia. Furthermore, opportunities to establish a profitable joint venture was also discussed by different parties at the exhibition’’- Zurab Pataradze said.
It should be noted, that Georgian Entrepreneurs participated for the sixth time in the International Agriculture Exhibition "CASPIAN AGRO’’. This year more than 450 companies from different countries took part in the exhibition. Representatives from Germany, Italy, Spain, Russia, Turkey, Indonesia and the Netherlands displayed their products at the exhibition.