გიორგი ხანიშვილი: „საფრანგეთის ფინანსური კონტრიბუცია აგრარული დარგის განვითარებაში უმნიშვნელოვანესია“
„საფრანგეთის მხარის ფინანსური კონტრიბუცია მესაქონლეობის, ხორბლის წარმოების და კოოპერაციული მეურნეობების განვითარებაში უმნიშვნელოვანესია. საფრანგეთი ჩვენი მხარდამჭერი და პარტნიორია“, - განაცხადა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, გიორგი ხანიშვილმა საფრანგეთის რესპუბლიკის ილ დე ფრანსის რეგიონული საბჭოს ვიცე-პრეზიდენტთან, ჟერომ შარტიესთან და საქართველოში საფრანგეთის ელჩთან,  პასკალ მენიესთან  გამართულ შეხვედრაზე.
შეხვედრაზე მხარეებმა ქვეყნებს შორის დარგობრივი განათლების და კვების მრეწველობის კუთხით თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს.
გიორგი ხანიშვილმა ჟერომ შარტიეს სოფლის მეურნეობის დარგის განვითარების მხარდამჭერი პროგრამები გააცნო და ყურადღება  დარგის პრიორიტეტულობის საკითხზე გაამახვილა.
„საფრანგეთს მდიდარი ეკონომიკა აქვს, თუმცა, საქართველო მდიდარია  წარმატების მიღწევის პოტენციალის მქონე ადამიანებით. ჩვენი დიდი სურვილია, აგრარული დარგის განვითარებით საქართველოს დავეხმაროთ უკეთესი ეკონომიკის მშენებლობაში“, - განაცხადა ჟერომ შარტიემ.
ჟერომ შარტიემ დაადასტურა ქვეყნებს შორის მეგობრული და პარტნიორული ურთიერთობების მნიშვნელობის საკითხი და მჭიდრო თანამშრომლობის სურვილი გამოთქვა.

Giorgi Khanishvili: " financial contribution of France is crucial in the development of agricultural sector of Georgia"
At the meeting with Jérôme Chartier, First Vice-President of the region Ile de France  and the Ambassador Ambassador of the France to Georgia Pascal Meunier, First Deputy Minister of Environment Protection and Agriculture, Giorgi Khanishvili declared: " Financial contribution provided by French side is crucial in the development of livestock sector, wheat production and cooperative farms. France is our partner and supporter ".
At the meeting, the parties discussed perspectives of further cooperation and brought forward issues related to the sectoral education and food industry. Giorgi Khanishvili introduced Jeremy Chartie with the agricultural development programs and identified agriculture as the top priority sector.
"France has a rich economic system, but Georgia has a large number of people who have the potential to succeed. Our great desire is to assist Georgia in building a better economy "said Jerome Chartie.
Jeremy Chartie confirmed to attach a great importance to a friendly relationship and a strategic partnership between the two countries and expressed his willingness to cooperate further.