ხატია წილოსანი USTR წარმომადგენლებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ხატია წილოსანი ამერიკის შეერთებული შტატების კომერციის დეპარტამენტის (USTR)  წარმომადგენლებს შეხვდა.
„შეხვედრაზე ევროკავშირთან ღრმა და ყოვლისმომცველი თავისუფალი სავაჭრო სივრცის შესახებ შეთანხმების (DCFTA) ფარგლებში ნაკისრ ვალდებულებებზე ვისაუბრეთ;  ყურადღება ქვეყანაში სავაჭრო ურთიერთობების გაუმჯობესების მიზნით განხორციელებულ რეფორმებზე გამახვილდა. მნიშვნელოვანი იყო საერთაშორისო ბაზარზე ქართული წარმოების პროდუქციის ექსპორტის ზრდის შესაძლებლობის საკითხის განხილვა“, - აღნიშნა ხატია წილოსანმა.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის უფროსი ნიკოლოზ ჩიმაკაძე, ევროინტეგრაციის დეპარტამენტის უფროსი ლაშა ინაური და შესაბამისი სამსახურების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Khatia Tsilosani hosted USTR representatives
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Khatia Tsilosani met with the representatives of U.S. Trade Representatives (USTR).
"At the meeting we highlighted Georgia’s commitments taken under the Deep and Comprehensive Free Trade Area Agreement (DCFTA) with the EU; The focus was set on the reforms implemented to improve trade relations in the country. It was important to discuss possibilities to export Georgian products in the international market "said Khatia Tsilosani.
The Head of the International Relations Department, Nikoloz Chimakadze, Head of European Integration Department Lasha Inauri and other officials of other relevant departments attended the meeting held at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.