ლევან დავითაშვილი IFAD-ის პროგრამების ხელმძღვანელს შეხვდა
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი სოფლის მეურნეობის განვითარების საერთაშორისო ფონდის (IFAD) პროგრამების ხელმძღვანელს საქართველოში ვრეჯ ვჯიჯიანს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა სოფლის მეურნეობის განვითარების საერთაშორისო ფონდის მიერ დაფინანსებული პროექტის „სოფლის მეურნეობის მოდერნიზაცია, ბაზრებზე წვდომა და მოქნილობა“ მიმდინარეობის საკითხი განიხილეს.
ვრეჯ ვჯიჯიანმა დადებითად შეაფასა პროექტის მიმდინარეობა და პროექტის ფარგლებში მიღწეული შედეგების მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
ლევან დავითაშვილმა სოფლის მეურნეობის განვითარების საერთაშორისო ფონდის პროგრამების ხელმძღვანელს  მხარდაჭერისთვის მადლობა გადაუხადა.
შეხვედრაზე ასევე აღინიშნა, (IFAD)  მიერ დაფინანსებული ახალი პროექტის „მერძევეობის გაუმჯობესება და ბაზრებზე წვდომა“  მნიშვნელობის შესახებ, რომელის განხორციელებაც ახლო მომავალში დაიწყება.

Levan Davitashvili hosted the Country Programme Manager of the International Fund for Agricultural Development (IFAD) in Georgia
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Levan Davitashvili held a meeting with the Country Programme Manager of the International Fund for Agricultural Development (IFAD) in Georgia, Vrej Jijyan.
At the meeting, the sides discussed Agriculture Modernization, Market Access and Resilience Project (AMMAR) funded by the International Fund for Agricultural Development (IFAD).
Vrej Jijyan gave a positive assessment to the performance and progress of the project' and highlighted results achieved within it.
Levan Davitashvili expressed sincere appreciation to the representative of IFAD for the support provided by the International Fund for Agricultural Development (IFAD) . The importance of the new project "The Diary Modernization and Market Access" funded by IFAD was brought forward at the meeting. The sides noted, that new project will be launched in the nearest future.
The Deputy Minister Khatia Tsilosani attended the meeting held at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.