ლევან დავითაშვილი თავისუფალი უნივერსიტეტის სტუდენტებს შეხვდა
„სოფლის მეურნეობის განვითარების მხარდამჭერი პროგრამების მეტი პოპულარიზაციისა და მოქნილი კომუნიკაციისთვის, მნიშვნელოვანია ჩვენი ახალგაზრდა თაობის ჩართულობა, მათი მოსაზრებებისა და ხედვების გაცნობა“, - ამის შესახებ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა, თავისუფალი უნივერსიტეტის ბიზნესსკოლის მეორე კურსის სტუდენტებთან შეხვედრის შემდეგ განაცხადა.
შეხვედრაზე სტუდენტებმა სახელმწიფოს მიერ ფერმერებისათვის განკუთვნილი პროგრამების საკომუნიკაციო კამპანიაზე მათ მიერ მომზადებული პრეზენტაციები წარადგინეს.
ლევან დავითაშვილმა სტუდენტებს მადლობა გადაუხადა და სამომავლოდ თანამშრომლობა შესთავაზა.
„ჩვენ მჭიდროდ ვითანამშრომლებთ სტუდენტებთან. შეიძლება ითქვას, რომ ახალგაზრდებს ერთგვარი პარტნიორი ეყოლებათ პროექტების მართვის სააგენტოს სახით. ისინი სტაჟირების ფორმატში ითანამშრომლებენ სააგენტოსთან ჩვენი პროექტების პოპულარიზაციაში მიიღებენ მონაწილეობას“, - განაცხადა ლევან დავითაშვილმა.
სტუდენტებთან შეხვედრას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი, მინისტრის მრჩეველი დავით მარკოზაშვილი, პროექტების მართვის სააგენტოს ხელმძღვანელი პაატა შეყელაძე და ღვინის ეროვნული სააგენტოს ხელმძღვანელი ლევან მეხუზლა ესწრებოდნენ.

Levan Davitashvili held a meeting with the students of Free University - Kakha Bendukidze Campus
" Engaging young people in the rural development support programs, getting closely acquainted with their attitudes, visions and thoughts is very important to further  promote rural programs and build more flexible and effective communication with them " - the Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili stated at the meeting with the second year students of the Business school, Free University .
At the meeting, students delivered presentations, whereby, the main focus was set on the communication campaign targeted at rural programs.
Levan Davitashvili thanked students and  expressed hope for fruitful collaboration in the future.
"We will work closely with the students. It may be said, that these young people will build a partnership- collaborative relationship with the Projects Management Agency under the frame of the internship program and will take part in the promotion of our agricultural projects "said Levan Davitashvili.
The First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture Giorgi Khanishvili, Advisor to the Minister David Markozashvili, Head of the Projects Management Agency, Paata Shekeladze and Head of the National Wine Agency Levan Mekhuza attended the meeting.