სოლომონ პავლიაშვილის ვიზიტი თურქეთში
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი სამუშაო ვიზიტით თურქეთში, ქალაქ ბურსაში იმყოფებოდა, სადაც ხე-ტყის გადამამუშავებელი კომპანია „STARWOOD”-ის ხელმძღვანელობს შეხვდა. მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები განიხილეს. კერძოდ, ეროვნული სატყეო სააგენტოს მხრიდან მერქნული რესურსით (ნარჩენი, ძირნაყარი) საკმარისი რაოდენობით უზრუნველყოფის შემთხვევაში, კომპანია „STARWOOD”-ი საწარმოს საქართველოს ტერიტორიაზე დააარსებს, სადაც ძირითადად დასაქმებული იქნება ადგილობრივი მოსახლეობა. მიღებული პროდუქციის (DSP, MDF, ლამინატი) რეალიზაცია განხორციელდება ქვეყნის ტერიტორიაზე, ასევე პროდუქციის ნაწილი გავა ექსპორტზე.
ვიზიტის ფარგლებში, მინისტრის მოადგილე ბურსას სატყეო სააგენტოს ხელმძღვანელს შეხვდა. სატყეო სააგენტო 761 597 ჰა ტყის ტერიტორიას მოიცავს, შედგება 7 სატყეო უბნისგან, ტყეების წლიური შემატება შეადგენს დაახლოებით - 2,0 მლ კბ.მ, ხოლო წლიური ხე-ტყის დამზადება წარმოებს დაახლოებით - 1,2 მლ კბ.მ-ს ოდენობით. სოლომონ პავლიაშვილმა ბურსის სატყეო სააგენტოს სანერგე მეურნეობაც დაათვალიერა.

The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Solomon Pavliashvili paid a working visit to Bursa, Turkey, where he met with the Heads of timber processing company "STARWOOD".
The two sides discussed steps to further deepen bilateral cooperation. Specifically, if National Forestry Agency will provide a sufficient amount of residual waste, the company "STARWOOD" will establish an enterprise in Georgia, where local residents will be employed. Some products (DSP, MDF, laminate) will be sold in the country others will be exported.
Within the frame of the visit, the Deputy Minister met with the head of the Forestry Agency in city Bursa. Forestry Agency is comprised of 761 597 hectares of forest area and 7 forest districts, annual forest growth is approximately 2,0 ml, annual production of wood equals to 1,2 kb. Solomon Pavliashvili visited nursery farm of Forestry Agency in Bursa as well.