ქ. ჟენევაში, გაეროს ევროპის ეკონომიკური კომისიის „სამრეწველო ავარიების ტრანსსასაზღვრო ზემოქმედების შესახებ“ კონვენციის მხარეთა რიგით მეთორმეტე კონფერენცია გაიმართა
კონფერენციაში გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი მონაწილეობდა. მინისტრის მოადგილემ საქართველოში გარემოსდაცვითი მიმართულებით არსებული მიღწევები და გამოწვევები შეაფასა.
სოლომონ პავლიაშვილი მოხსენებით წარდგა სემინარზე, სადაც ბუნებრივი საფრთხეებით გამოწვეულ სამრეწველო ავარიების რისკების ეფექტიანი მართვის საკითხებზე ისაუბრა.
ვიზიტის ფარგლებში, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ შეხვედრა გამართა „სამრეწველო ავარიების ტრანსსასაზღვრო ზემოქმედების შესახებ“ კონვენციის სამდივნოსა და გაეროს ეკონომიკური საბჭოს წარმომადგენლებთან. მხარეები, კონვენციის რატიფიცირების პროცესის მომზადების დაწყებისთვის, საქართველოში ტექნიკური მისიის განხორციელებაზე შეთანხმდნენ, რათა კონვენციის სამდივნოსა და გაეროს ეკონომიკურ საბჭოსთან მჭიდრო თანამშრომლობით, სწორად შეფასდეს ქვეყანაში არსებული მდგომარეობა და დაიგეგმოს კონკრეტული ღონისძიებები, რაც კონვენციის რატიფიცირების პროცესს შეუწყობს ხელს.

Geneva hosted the 12th Conference of the Parties to the Convention on the ‘’Transboundary Effects of Industrial Accidents’’ of the United Nations Economic Commission for Europe.
During the High-Level conference, the Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture Mr. Solomon Pavliashvili assessed the achievements and challenges in the environmental field of Georgia.
Mr. Pavliashvili presented a report on the effective risk management of industrial accidents triggered by natural hazards.
Within the framework of the official visit to Geneva, the Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture held a meeting with the representatives of the Secretariat of the Convention on "Transboundary Effects of Industrial Accidents" and the United Nations Economic Council.
The parties agreed to implement the technical mission in Georgia, before starting preparation activities for  the ratification of the Convention. The above mentioned process includes a correct assessment of the current situation in the country.  Moreover, in close cooperation with the Secretariat of the Convention and the UN Economic Council, the Georgian side will plan and carry out specific measures that will contribute to the ratification process of the Convention.