საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია კორეის რესპუბლიკის გარემოს დაცვის სამინისტროს დელეგაციის წევრებს შეხვდა
დელეგაციას კორეის რესპუბლიკის გარემოს დაცვის მინისტრის მოადგილე წყლის რესურსების მართვის საკითხებში შინ ჯინ სუ ხელმძღვანელობდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ქვეყნებს შორის მიმდინარე და სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები განიხილეს.
მინისტრმა მადლობა გადაუხადა კორეის რესპუბლიკის მთავრობას ქვეყანაში სოფლის მეურნეობისა და გარემოსდაცვითი მიმართულებით გაწეული მხარდაჭერისთვის და ყურადღება წყლის რესურსების მდგრადი მართვის მიმართულებით კორეის გამოცდილების გაზიარების მნიშვნელობაზე გაამახვილა.
საუბარი ასევე შეეხო დაცული ტერიტორიების, ქართული ღვინის ექსპორტის ზრდისა და წყლის მდგრადი მართვის სფეროში თანამედროვე ტექნოლოგიების დანერგვის მიმართულებით თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხებს.
შინ ჯინ სუს განცხადებით, საქართველო კორეის რესპუბლიკისთვის სანდო და საინტერესო პარტნიორი ქვეყანაა, რაც თანამშრომლობის გაღრმავების მნიშვნელოვან წინაპირობას წარმოადგენს.
შეხვედრის ფარგლებში ქვეყანაში წყლის რესურსების მდგრადი მართვის უზრუნველყოფის მიზნით, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროსა და კორეის რესპუბლიკის გარემოს დაცვის სამინისტროს შორის ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა.
მემორანდუმს ხელი გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილემ ნინო თანდილაშვილმა და კორეის რესპუბლიკის გარემოს დაცვის მინისტრის მოადგილე შინ ჯინ სუმ მოაწერეს.

Otar Shamugia, hosted the delegation of the Ministry of Environment of the Republic of Korea.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Otar Shamugia, hosted the delegation of the Ministry of Environment of the Republic of Korea.
Mr. Shin Jin-soo, Deputy Minister for Water Management Policy of the Ministry of Environment of the Republic of Korea, headed the delegation.
During the meeting, the parties discussed the current and future opportunities for Georgia-Korea cooperation.
The Minister thanked the government of the Republic of Korea for supporting agricultural development and environmental protection fields in the country, emphasizing the importance of sharing Korea's experience with the Georgian side in the sustainable management of water resources.
The conversation touched upon the issues of deepening cooperation towards adopting modern technologies in the protected areas, increasing Georgian wine export, and sustainable management of water resources.
According to Mr. Shin Jin-soo, Georgia is a reliable and interesting partner country for the Republic of Korea, which is an important prerequisite for further deepening cooperation.
Within the framework of the meeting, a Memorandum of Understanding was signed between the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia and the Ministry of Environment of the Republic of Korea, aiming to ensure the sustainable management of water resources in the country.
The First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mrs. Nino Tandilashvili, and Deputy Minister Shin Jin Su signed the Memorandum.