მთაწმინდის პარკში თაფლის ფესტივალი გაიმართა
მთაწმინდის პარკმა თაფლის მორიგ ფესტივალს უმასპინძლა. ფესტივალში მონაწილეობა თაფლისა და მეფუტკრეობის პროდუქტების 40-მდე მწარმოებელმა მიიღო. ღონისძიების სტუმრებს შესაძლებლობა ჰქონდათ დაეგემოვნებინათ და შეეძინათ საქართველოს სხვადასხვა რეგიონში წარმოებული თაფლი, დასწრებოდნენ მეფუტკრეობის სხვადასხვა პროდუქტის პრეზენტაციასა და დეგუსტაციას.
ფესტივალს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე თენგიზ ნასარიძე და სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორი დავით წითლიძე ესწრებოდნენ.
,,სამინისტრო აქტიურად უჭერს მხარს სოფლის მეურნეობის დარგობრივ განვითარებას, როგორც პროგრამული, ისე მარკეტინგული მიმართულებით. აღნიშნული ფესტივალიც  დარგის პოპულარიზაციას და ადგილობრივ ბაზარზე ქართული თაფლის ცნობადობის გაზრდას ემსახურება. უნდა აღინიშნოს, რომ ქართული თაფლი სულ უფრო მოთხოვნადი ხდება ევროკავშირის ბაზარზე. ამასთან, მზარდ დინამიკას ვინარჩუნებთ ქართული თაფლის ექსპორტის მიმართულებითაც“, - აღნიშნა თენგიზ ნასარიძემ.
თაფლის ფესტივალი საქართველოს მეფუტკრეთა გაერთიანების ორგანიზებით და გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, თბილისის მერიის, მთაწმინდის პარკის, საერთაშორისო ორგანიზაციის „მერსი ქორფსი“ კავკასიის ალიანსების პროგრამა 2, შვეიცარიის განვითარების სააგენტოს (SDC), ავსტრიის განვითარების სააგენტოს(ADC) და შვედეთის ფინანსური მხარდაჭერით გაიმართა.

Mtatsminda Park hosted the Honey Festival.
Mtatsminda Park hosted the Tbilisi Honey Festival once again. About 40 manufacturers of honey and beekeeping products participated in the festival. During the festival, visitors could taste and buy honey products produced in different regions of Georgia and attend the presentation-tasting of beekeeping products.
Mr. Tengiz Nasaridze, Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, and Mr. Davit Tsitlidze, Director of the Rural Development Agency, attended the festival.
"The Ministry actively promotes agricultural development by implementing various programs and marketing campaigns. The mentioned festival also strives to popularise the field and raise awareness of Georgian honey in the local market. Meanwhile, Georgian honey is becoming more popular and in high demand in the EU market, thus, we are maintaining a rising export trend," noted Mr. Tengiz Nasaridze, Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture.
Georgian Beekeepers Union organized the Honey Festival with the financial support of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture, Tbilisi City Hall, and Mtatsminda Park Alliances Caucasus Program 2 of the international organization "Mercy Corps", Swiss Development Agency (SDC), Austrian Development Agency (ADC) and Sweden.