ოთარ შამუგია: „საქართველოსა და ჩინეთს შორის თანამშრომლობა გადავიდა სრულიად ახალ, ძალიან მაღალ საფეხურზე. ვფიქრობთ, ეს პროცესები მნიშვნელოვან სტიმულს მისცემს ჩინეთში როგორც ღვინის, ასევე სხვა ჩვენი პროდუქციის ექსპორტის ზრდას“
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში იმყოფება, სადაც ქართული დელეგაცია, პრემიერ-მინისტრ ირაკლი ღარიბაშვილის  ხელმძღვანელობით, უმაღლესი დონის შეხვედრებს მართავს.
„ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობა გადავიდა სრულიად ახალ, ძალიან მაღალ საფეხურზე და ეს ძალიან მნიშვნელოვანია ჩვენი ქვეყნისთვის. ბოლო წლებია, ჩვენ აქტიურად ვმუშაობთ, რათა ჩინეთის ბაზარზე ქართული ღვინის პოპულარიზაცია მოვახდინოთ. აღნიშნულის შედეგად, ჩინეთში ყოველწლიურად, დაახლოებით, 4 მლნ ლიტრი ღვინის ექსპორტი ხორციელდება. ეს პროცესები, რომელსაც ჩვენ ახლა ვაკვირდებით, ვფიქრობთ, მნიშვნელოვან სტიმულს მისცემს როგორც ღვინის, ასევე სხვა ჩვენი პროდუქციის ექსპორტის ზრდას“, - განაცხადა შამუგიამ.
აღსანიშნავია, რომ ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკაში ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი ღარიბაშვილი ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პრეზიდენტ სი ძინპინს შეხვდა. ორი ქვეყნის ხელმძღვანელმა პირებმა საქართველო-ჩინეთის ურთიერთობების სტრატეგიული პარტნიორობის დონემდე ამაღლების შესახებ განაცხადეს.

Otar Shamugia: " Georgian-Chinese cooperation has reached a new, extremely high level. We believe these processes will significantly stimulate the growth of wine and other products exports to China."
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Otar Shamugia visits the People's Republic of China, where the Georgian delegation, led by Prime Minister Irakli Gharibashvili, holds high-level meetings.
"Cooperation between the two countries has moved to a new, very high level, which is crucial for our country. We have actively promoted Georgian wine on the Chinese market for the last few years. As a result, 4 million liters of wine are annually exported to China. We believe that the current processes will significantly provide an incentive to boost the expansion of wine and other product exports," said Mr. Shamugia.
It should be mentioned that during his visit to the People's Republic of China, the Prime Minister of Georgia, Irakli Gharibashvili, met with the President of the People's Republic of China, Xi Jinping. The two countries' leaders announced the elevation of Georgia-China relations to the level of strategic partnership.