„ფერმერებს ვულოცავ ფერმერთა დღეს და წარმატებებს ვუსურვებ მათ თავიანთ საქმიანობაში“ - ნინო თანდილაშვილი ფერმერთა დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას დაესწრო
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილე ნინო თანდილაშვილმა ფერმერთა დღისადმი მიძღვნილი საზეიმო ღონისძიება გახსნა.
„ფერმერთა დღე“ სამინისტროსა და საქართველოს ფერმერთა ასოციაციის ერთობლივი ინიციატივით გაიმართა.
„პირველ რიგში, მინდა ფერმერებს მივულოცო დღევანდელი დღე და წარმატებები ვუსურვო საქმიანობაში. ფერმერები ქმნიან დოვლათს ჩვენი ქვეყნისთვის. სოფლის მეურნეობა ჩვენი მთავრობისთვის პრიორიტეტული მიმართულებაა. ყოველწლიურად, ჩვენ ვაძლიერებთ მხარდამჭერ მექანიზმებს არაერთი მიმართულებით. ბოლო წლების განმავლობაში, შთამბეჭდავია ის რიცხვები, რასაც ჩვენ ვხედავთ სოფლის მეურნეობაში როგორც წარმოების ზრდის კუთხით, ასევე ახალი გადამმუშავებელი საწარმოების გახსნის მიმართულებით. რა თქმა უნდა, გვაქვს პრიორიტეტული სექტორები, სადაც სახელმწიფო ეხმარება ფერმერებს საერთაშორისო ბაზრებზე საექსპორტო პოტენციალის გაზრდის და ბაზრების  დივერსიფიცირების მიმართულებით. ამ მხარდაჭერას, ფერმერების საჭიროებებიდან გამომდინარე, მომავალ წლებშიც გავაგრძელებთ. ევროინტეგრაციის პროცესში განსაკუთრებული მნიშვნელობა ენიჭება სოფლის მეურნეობის სექტორის განვითარებას იმისათვის, რომ უფრო მეტი ქართული ხარისხიანი პროდუქცია ვაწარმოოთ, რომელიც ბუნებრივია კონკურენციას გაუწევს და იქნება სასურველი ევროკავშირის ბაზრებისთვის. ეს არის ჩვენთვის მთავარი პრიორიტეტი. სწორედ ამ პროდუქციას ქნიან ჩვენი ფერმერები. ფერმერებო, კიდევ ერთხელ გილოცავთ დღევანდელი დღეს”, - განაცხადა ნინო თანდილაშვილმა.
ღონისძიების ფარგლებში, 9 ნომინაციაში გამარჯვებული ფერმერები დაჯილდოვდნენ.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, საქართველოს ფერმერთა ასოციაციასთან ერთად, ფერმერის დღეს 2015 წლიდან აღინიშნავს.
ფერმერების დაჯილდოების ღონისძიებას 200-ზე მეტი სტუმარი, მთავრობის, საკანონმდებლო ორგანოს, დიპლომატიური კორპუსის, ადგილობრივი თვითმმართველობების, არასამთავრობო ორგანიზაციების და სექტორული ასოციაციების წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

"I congratulate farmers on Farmers' Day and wish them the best of luck in their future endeavors"-- Nino Tandilashvili attended the event dedicated to ''Farmers' Day''.
The First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mrs.  Nino Tandilashvili, made opening remarks at the Farmers' Day event.
"Farmers' Day" was held by the joint initiative of the Ministry and the Georgian Farmers' Association.
"First and foremost, I want to congratulate the farmers on today's event and wish them the best of luck in their future endeavors. Farmers create wealth for our country. Agriculture is a priority direction for our Government. Every year, we strengthen support mechanisms in several areas. In recent years, the figures in agriculture have been spectacular,  in terms of output growth and the opening of new processing factories. There are priority sectors in which the Government assists farmers in increasing their export potential on international markets and diversifying markets. We will continue assisting farmers in the coming years based on their needs.
In the process of European integration, special importance is attached to the development of the agricultural sector to produce more quality Georgian products, which will naturally compete and be desirable and attractive in the European Union markets, which is our main priority. Our farmers produce this product. Farmers, I once again congratulate you on today’s event", said Mrs. Nino Tandilashvili.
The awarding ceremony honored the winning farmers in nine nominations.
The Ministry of Environmental Protection and Agriculture, with the Georgian Farmers' Association, has celebrated ''Farmer's Day'' since 2015.
More than 200 guests, representatives of the Government, legislative body, diplomatic corps, local self-governments, non-governmental organizations, and sectoral associations attended the farmer's award ceremony.