გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია საქართველოს ბიზნესასოციაციის აღმასრულებელი გუნდის და სამეთვალყურეო საბჭოს წარმომადგენლებს შეხვდა
შეხვედრაზე ოთარ შამუგიამ სახელმწიფოსა და კერძო სექტორს შორის მჭიდრო კომუნიკაციის მნიშვნელობის საკითხზე ისაუბრა და აღნიშნა, რომ ბიზნესსექტორთან მჭიდრო თანამშრომლობა ხელს უწყობს აქტუალური საკითხების ეფექტიან განხილვას შედეგზე ორიენტირებული, საუკეთესო პრაქტიკაზე დაფუძნებული  გადაწყვეტილებების მიღებას.
შეხვედრაზე მხარეებმა აგროდაზღვევის, სურსათის უვნებლობის,  ასევე,  ღვინის ექსპორტის დამატებითი წახალისების მიმართულებით სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროში გამართულ შეხვედრას მინისტრის მოადგილე თენგიზ ნასარიძე და სამინისტროს შესაბამისი უწყების ხელმძღვანელი პირები ესწრებოდნენ.

The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Otar Shamugia meets with representatives of the Executive Team and Supervisory Board of the Georgian Business Association.
During the meeting, Mr. Otar Shamugia emphasized the importance of close communication between the state and the private sector, noting that close cooperation with the business sector helps to effectively discuss current issues and make decisions based on best practices.
The parties discussed future cooperation in the agro-insurance and food safety areas, including providing additional incentives for wine export.
The Deputy Minister, Mr. Tengiz Nasaridze, and Heads of relevant Departments of the Ministry attended the meeting at the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.