გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო 3-თვიან ანაზღაურებად სტაჟირებას 300-მდე ახალგაზრდას სთავაზობს, გასულ წელს კი 60-მდე სტაჟიორიდან დაახლოებით 20 სამინისტროში დასაქმდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო და მის სისტემაში შემავალი უწყებები, საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ინიციატივის ფარგლებში, 3-თვიან ანაზღაურებად სტაჟირებას 300-მდე ახალგაზრდას შესთავაზებს. გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილის ნინო თანდილაშვილის განცხადებით, უწყებისთვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანი და მოთხოვნადია დეფიციტური სპეციალობები – ჰიდროლოგია, გეოლოგია, სურსათის უვნებლობა და ვეტერინარია.„პრემიერ-მინისტრის ეს ინიციატივა ახალგაზრდებს მისცემს შესაძლებლობას, საჯარო სამსახურში ანაზღაურებადი სტაჟირება გაიარონ. გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მუდმივად სჭირდება დეფიციტური მიმართულების სპეციალისტები, სწორედ ამიტომ მნიშვნელოვანია, რომ სტუდენტებსა და კურსდამთავრებულებს ჰქონდეთ შესაძლებლობა მიიღონ პრაქტიკული გამოცდილება და შემდგომში დასაქმდნენ ჩვენს სისტემაში,“ – აღნიშნა ნინო თანდილაშვილმა.
გასულ წელს, ანალოგიური პროგრამის ფარგლებში, სამინისტროში სტაჟირება 60-მდე ახალგაზრდამ გაიარა, მათგან კი დაახლოებით 20 უკვე სამინისტროს სისტემაში მუშაობს.
სტაჟირების მსურველებს განაცხადის გაკეთება შეუძლიათ 2025 წლის 1-10 სექტემბრის პერიოდში, მთავრობის ადმინისტრაციის მიერ ადმინისტრირებად ვებგვერდზე – www.hr.gov.ge. შერჩეული კანდიდატები სტაჟირებას 2025 წლის 1 ოქტომბრიდან 31 დეკემბრის ჩათვლით გაივლიან.

The Ministry of Environmental Protection and Agriculture offers a three-month paid internship to up to 300 young people. Last year, out of approximately 60 interns, around 20 were employed by the Ministry.
As part of an initiative launched by the Prime Minister of Georgia, the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and its affiliated agencies will offer a three-month paid internship program to up to 300 young individuals. According to Mrs. Nino Tandilashvili, First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, the Ministry places particular importance on addressing shortages in high-demand fields such as hydrology, geology, food safety, and veterinary medicine.
“This initiative of the Prime Minister gives young people the opportunity to undergo paid internships in the public sector. Our Ministry has a constant need for professionals in specialized and in-demand areas. That is why students and recent graduates should have an opportunity to gain practical experience, which may lead to future employment within our system,” said Mrs. Nino Tandilashvili.
Last year, under a similar program, approximately 20 of nearly 60 interns are now employed within the Ministry’s system.
Those interested in applying can submit their applications between September 1–10, 2025, through the official government portal administered by the Government Administration: www.hr.gov.ge. Selected candidates will complete their internships from October 1 to December 31, 2025.