დავით სონღულაშვილი: „მსოფლიოში სიდიდით მესამე დეველოპერული კომპანიის „იგლ ჰილსი” პროექტი ითვალისწინებს ახალ რეკრეაციულ სივრცეებს და თანამედროვე, ევროპული ტიპის დასახლებას“
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის განცხადებით, „იგლ ჰილსი” დამოუკიდებელი საქართველოს ისტორიაში ყველაზე დიდ, უპრეცედენტო მასშტაბის ინვესტიციას ახორციელებს, რომლის ფარგლებშიც იქმნება დამატებითი სამუშაო ადგილები, ახალი შესაძლებლობები როგორც თბილისთან ახლოს, ასევე აჭარაში.
„ამ პროექტის ეკონომიკური ეფექტი ძალიან დიდია.  წარმოუდგენელია ის კომენტარები და კრიტიკა, რომელსაც ამ საკითხთან დაკავშირებით ვხვდებით“, - აღნიშნა დავით სონღულაშვილმა.

David Songulashvili: “The project of ‘Eagle Hills,’ the world’s third-largest development company, envisions new recreational spaces and a modern, European-style residential area.”
According to the Minister of Environmental Protection and Agriculture, “Eagle Hills is making the largest and most unprecedented investment in the history of independent Georgia, which will create new jobs and new opportunities both near Tbilisi and in Adjara.
“The economic impact of this project is crucial. The comments and criticism we are hearing on this issue are simply unimaginable,” Mr. Songulashvili stated.