დავით სონღულაშვილი ისრაელის ქნესეთის საქართველო-ისრაელის მეგობრობის ჯგუფისა და ეკონომიკური კომიტეტის ხელმძღვანელს, დავით ბიტანს შეხვდა
ისრაელის სახელმწიფოში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი ქნესეთის საქართველო-ისრაელის მეგობრობის ჯგუფის და ეკონომიკური კომიტეტის ხელმძღვანელს, დავით ბიტანს შეხვდა.მინისტრმა მადლობა გადაუხადა დავით ბიტანს საქართველო-ისრაელის ურთიერთობების გაღრმავებაში მისი მრავალწლიანი, აქტიური წვლილისთვის და ხაზგასმით აღნიშნა ორივე ქვეყნისთვის ამ თანამშრომლობის მნიშვნელობა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ყურადღება გაამახვილეს ორმხრივი თანამშრომლობის გაძლიერებაზე, განსაკუთრებით სოფლის მეურნეობისა და ინოვაციების მიმართულებით.
განხილული იყო ვაჭრობისთვის ხელსაყრელი პირობების ჩამოყალიბების და აგროსასურსათო პროდუქციის საქართველოდან ექსპორტის გაზრდის შესაძლებლობების საკითხი.
როგორც დავით სონღულაშვილმა აღნიშნა, ისრაელის გამოცდილება და ინოვაციები მნიშვნელოვან შესაძლებლობებს ქმნის საქართველოს აგროტექნოლოგიური სექტორისა და მაღალი ღირებულების კულტურების განვითარებისთვის.
მინისტრმა ხაზი გაუსვა ქნესეთის მხარდაჭერის მნიშვნელობას სამინისტროებს შორის ინსტიტუციური თანამშრომლობის გასაძლიერებლად და დავით ბიტანი საქართველოში ვიზიტით მოიწვია. მისი თქმით, საპასუხო ვიზიტი ხელს შეუწყობს საქართველო–ისრაელის სექტორული პარტნიორობის ახალ ეტაპზე გადასვლას.
შეხვედრას, დავით სონღულაშვილთან ერთად, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ლაშა დოლიძე, საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი ისრაელის სახელმწიფოში ზაზა კანდელაკი და საქართველოს საპატიო კონსული მენი ბენიში ესწრებოდნენ.

David Songulashvili Meets David Bitan, Head of the Israel–Georgia Friendship Group and Chair of the Knesset Economic Affairs Committee
As part of his working visit to the State of Israel, the Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mr. David Songulashvili, met with Mr. David Bitan, Head of the Israel–Georgia Friendship Group and Chair of the Knesset Economic  Affairs Committee.
The Minister thanked Mr. Bitan for his long-standing and active contribution to strengthening Georgia–Israel relations and emphasized the importance of the cooperation for both countries.
During the meeting, the parties focused on strengthening bilateral cooperation, particularly in agriculture and innovation, including efforts to create favorable trade conditions and expand the export potential of Georgian agri-food products.
According to Minister Songulashvili, Israeli experience and innovations present significant opportunities for the development of Georgia’s agri-technology sector and high-value crops.
The Minister underscored the importance of the Knesset’s support in strengthening institutional cooperation between the two countries’ Ministries and extended an invitation to Mr. Bitan to visit Georgia. According to him, a reciprocal visit would help elevate Georgia–Israel sectoral partnership to a new stage.
The Deputy Minister Mr. Lasha Dolidze, Georgia’s Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the State of Israel, Mr. Zaza Kandelaki, and Georgia’s Honorary Consul, Mr. Meni Ben Ishai, accompanied the Minister David Songulashvili.