დავით სონღულაშვილი სსიპ მინერალური რესურსების ეროვნული სააგენტოს თანამშრომლებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი სსიპ მინერალური რესურსების ეროვნული სააგენტოს ხელმძღვანელს, ანდრო ასლანიშვილს და უწყების თანამშრომლებს შეხვდა.
აღსანიშნავია, რომ 2025 წლის 14 ივნისიდან, სსიპ მინერალური რესურსების ეროვნული სააგენტო ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროდან გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს დაქვემდებარებაში გადავიდა.
შეხვედრაზე მინისტრმა სააგენტოს ხელმძღვანელისგან უწყების მუშაობის სპეციფიკის, გამოწვევებისა და სამომავლო გეგმების შესახებ ინფორმაცია მოისმინა.
„მზად ვართ, მხარი დავუჭიროთ ყველა ახალ ინიციატივას, რაც გააუმჯობესებს სააგენტოს საქმიანობას. ჩვენთვის მნიშვნელოვანია, როგორც სააგენტოს გამართული ფუნქციონირება, მომსახურების მაღალი სტანდარტის სისტემა, ასევე, თანამშრომლების საჭიროებების დაკმაყოფილება“, - აღნიშნა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა.

David Songulashvili Meets with Employees of the National Agency of Mineral Resources.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. David Songulashvili, met with the Head of the National Agency of Mineral Resources, Mr. Andro Aslanishvili, along with the Agency's staff.
Notably, as of June 14, 2025, the National Agency of Mineral Resources (LEPL) was transferred from the Ministry of Economy and Sustainable Development to the Ministry of Environmental Protection and Agriculture.
During the meeting, Mr. Aslanishvili provided the Minister with the operations, current challenges, and plans of the Agency.
“We are ready to support every new initiative that enhances the Agency’s performance. Ensuring the effective functioning of the Agency, establishing a high-standard service system, and addressing the needs of the staff are all priorities for us,” stated Minister David Songulashvili.