საქართველოში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ქვემო ქართლის რეგიონში კომპანიის „გარდაბნის მესაქონლეობა“ ფერმა დაათვალიერა
აზერბაიჯანის რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობის მინისტრი მეჯნუნ მამადოვი საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ლაშა ავალიანი და სოფლის განვითარების სააგენტოს დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი გიორგი ავალიანი აზერბაიჯანის სამთავრობო დელეგაციის წევრებთან ერთად, გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფელ სართიჭალაში იმყოფებოდნენ, სადაც  სოფლის განვითარების სააგენტოს ბენეფიციარი კომპანიის „გარდაბნის მესაქონლეობა“ მესაქონლეობის ფერმის საქმიანობას გაეცნენ.
ფერმის მოწყობისა და საქმიანობის განვითარების მიზნით 2024-2025 წლებში კომპანიამ  არაერთხელ ისარგებლა  „შეღავათიანი აგროკრედიტის“ პროექტით.  შპს „გარდაბნის მესაქონლეობა“ ფლობს მესაქონლეობის ორ ფერმას, სოფელ სართიჭალაში მოქმედი ფერმა არის მეხორცული, ხოლო სოფელ  ლემშვენიერაში - სანაშენე მიმართულების.

As part of his working visit to Georgia, the Minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan toured the “Gardabani Cattle Farming” company’s facility in the Kvemo Kartli region.
The Minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, Mr. Mejnun Mammadov, along with the Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Lasha Avaliani, and the Acting Director of the Rural Development Agency, Mr. Giorgi Avaliani, accompanied by members of the Azerbaijani government delegation, visited the village of Sartichala in the Gardabani municipality, where the officials reviewed the operations of the “Gardabani Cattle Farming” livestock farm, a beneficiary of the Rural Development Agency.
The company has benefited from the Preferential Agrocredit Program multiple times in 2024–2025 to establish and expand the farm.
LLC “Gardabani Cattle Farming” owns two livestock farms: the facility in the village of Sartichala is oriented toward meat production, while the one in the village of Lemshveniera specializes in breeding.