დავით სონღულაშვილი ყვარელში სატყეო სამსახურის თანამშრომლებს შეხვდა და მათ სამუშაო პირობებს ადგილზე გაეცნო
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი, სახელმწიფო რწმუნებულთან კახეთის მხარეში გიორგი ალადაშვილთან და რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტის თავმჯდომარე ირაკლი ქადაგიშვილთან ერთად, ყვარელში სატყეო სამსახურის თანამშრომლებს შეხვდა და მათ სამუშაო პირობებს ადგილზე გაეცნო.
კახეთის სატყეო სამსახურში 15 მეტყევე და 57 ტყის მცველია დასაქმებული. შენობა აღჭურვილია მაღალი სტანდარტების საჭირო ინვენტარით და ტექნიკით. ადგილობრივი მოსახლეობა განახლებულ სივრცეში ეროვნული სატყეო სააგენტოს ყველა სერვისით სარგებლობს.
სატყეო სამსახურის თანამშრომლებთან გამართულ შეხვედრაზე მინისტრმა ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომელთა სამუშაო პირობებსა და სოციალურ გარანტიებზე გაამახვილა ყურადღება და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ განხორციელებულმა საკანონმდებლო ცვლილებებმა და შესაბამისმა აღსრულებამ მათი დაცულობის ხარისხი მნიშვნელოვნად გაზარდა.
აღსანიშნავია, რომ ეროვნული სატყეო სააგენტო მეტყევეების სიცოცხლისა და ჯანმრთელობის დაზღვევას უზრუნველყოფს; გარდა ამისა, უკანონო ჭრების გამოვლენის დროს, რაც ხშირ შემთხვევაში გარკვეულ სირთულეებს უკავშირდება, განსაზღვრულია წახალისების ფორმის გამოყენება, რაც მნიშვნელოვნად ზრდის დასაქმებულთა მოტივაციას.

The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. David Songulashvili, accompanied by State Representative in the Kakheti Region, Mr. Giorgi Aladashvili, and Chairman of the Committee on Regional Policy and Self-Government, Mr. Irakli Kadagishvili, visited Forest Service employees in Kvareli Municipality to observe their working conditions firsthand.
The Kakheti Forest Service employs 15 foresters and 57 forest guards. The facility is equipped with high-standard inventory and modern equipment, enabling effective operation. Moreover, the local community benefits from all the services of the National Forestry Agency.
During the meeting with Forest Service staff, Minister Songulashvili emphasized the importance of improving working conditions and strengthening the social guarantees for employees, noting that the implementation of recent legislative amendments has significantly enhanced the protection and support of forestry personnel.
The Minister also noted that the National Forestry Agency ensures life and health insurance for all foresters. Additionally, employees who identify illegal logging activities, specifically, often challenging tasks, are eligible for incentives, boosting their motivation and engagement.