თელავში გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის ახალი შენობა გაიხსნა
ქალაქ თელავში გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის კახეთის რეგიონული სამმართველოს ახალი შენობა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა დავით სონღულაშვილმა დაათვალიერა და  სამუშაო პირობებს გაეცნო.
ოფისში, რომელიც აღჭურვილია თანამედროვე სტანდარტების ყველა საჭირო ინვენტარითა და ტექნიკით, კახეთის რეგიონული სამმართველოს გარემოსდაცვითი პატრულირებისა და სწრაფი რეაგირების, ასევე, ინსპექტირების განყოფილებები ერთად განთავსდება.
კახეთის რეგიონულ სამმართველოში 65  თანამშრომელია დასაქმებული.
რეგიონული სამმართველოს თანამშრომლებთან გამართულ შეხვედრაზე მინისტრმა გარემოსდაცვითი სახელმწიფო კონტროლის ეფექტიანი განხორციელებისთვის დეპარტამენტის შესაძლებლობების მაქსიმალური გაძლიერების მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება. როგორც მინისტრმა აღნიშნა, აუცილებელია, თანამშრომლებს ჰქონდეთ სათანადო სამუშაო პირობები და უზრუნველყოფილი იყვნენ ყველა საჭირო აღჭურვილობითა და ტექნიკით. დეპარტამენტის გაძლიერების პროცესი უწყვეტად მიმდინარეობს.
გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის კახეთის რეგიონული სამმართველოს ახალ ოფისში, მინისტრთან ერთად, კახეთის რეგიონში სახელმწიფო რწმუნებული გიორგი ალადაშვილი და რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტის თავმჯდომარე ირაკლი ქადაგიშვილი  იმყოფებოდნენ.

New Building of the Environmental Supervision Department Opens in Telavi
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. David Songulashvili, visited Telavi municipality to inspect the newly opened building of the Kakheti Regional Department of the Environmental Supervision Department, where he also got familiar with the working conditions of the staff.
The new facility, built to modern standards, is fully equipped with all the necessary inventory and equipment. It will serve as the operational base for the Environmental Patrol, Rapid Response, and Inspection Units of the Kakheti Regional Department.
The department currently employs 65 staff members.
During his meeting with employees, Minister Songulashvili highlighted the importance of maximising the department’s capacity to ensure the effective implementation of state environmental control.
He emphasized that ensuring employees have appropriate working conditions and are fully equipped with the necessary tools remains a key priority. The process of strengthening the department’s infrastructure and capabilities is ongoing.
Mr. Giorgi Aladashvili, State Representative of the Kakheti Region, and Mr.Irakli Kadagishvili, Chairman of the Parliamentary Committee on Regional Policy and Self-Government, accompanied the Minister in Telavi.