გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი დავით სონღულაშვილი იტალიის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში მასიმილიანო დ'ანტუონოს შეხვდა
შეხვედრაზე მხარეებმა ქვეყნებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის შესაძლებლობები და სავაჭრო-ეკონომიკური ურთიერთობის გაღრმავების პერსპექტივები განიხილეს.
მინისტრმა ქვეყნებს შორის მეგობრული ურთიერთობის მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება და აღნიშნა, რომ გარემოსდაცვითი და სოფლის მეურნეობის განვითარების მიმართულებით არსებობს თანამშრომლობის დიდი პოტენციალი.
შეხვედრაზე მხარეებმა დარგობრივი განათლების და მეღვინეობის მიმართულებით ცოდნის გაზიარების და თანამშრომლობის გაღრმავების საკითხები განიხილეს.
საუბარი ასევე შეეხო ადრეული შეტყობინების სისტემების დანერგვის მიმართულებით გამოცდილების გაცვლის მნიშვნელობას.
იტალიის ელჩის განცხადებით, არსებობს სრული მზადყოფნა მრავალმხრივი ეფექტიანი თანამშრომლობისა და გამოცდილების გაზიარებისთვის.

Minister of Environmental Protection and Agriculture, David Songulashvili, met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Italian Republic to Georgia, Massimiliano D’Antuono
During the meeting, the parties explored avenues for future collaboration and discussed ways to expand bilateral trade and economic ties.The Minister highlighted the strong relationship between Georgia and Italy, emphasizing substantial opportunities for joint efforts in environmental protection and agricultural advancement.
The discussion also covered issues related to sharing knowledge and strengthening cooperation in environmental and agricultural education, particularly in the viticultural area.
The parties emphasized the importance of exchanging experiences in implementing early warning systems.
Ambassador D’Antuono reaffirmed Italy’s full readiness for comprehensive and effective cooperation, including sharing best practices.
Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Lasha Dolidze, also attended the meeting.