სოლომონ პავლიაშვილი კორეის რესპუბლიკის ერთ-ერთი უმსხვილესი ლოგისტიკური კომპანიის HERMES-LOGIX ხელმძღვანელს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, სოლომონ პავლიაშვილმა, კორეის რესპუბლიკაში სამუშაო ვიზიტის ფარგლებში, შეხვედრა ქვეყნის ერთ-ერთი უმსხვილესი ლოგისტიკური კომპანიის HERMES-LOGIX აღმასრულებელ დირექტორთან სოკ-ჰო ლისთან (Suk-Ho Lee) გამართა.
HERMES-LOGIX 1995 წლიდან ოპერირებს და კორეის მასშტაბით ფლობს უამრავ სასაწყობე სივრცეს, სატრანსპორტო საშუალებებსა და დაინტერესებულ პირებს სრულ სასაწყობე და ლოგისტიკურ მომსახურებას სთავაზობს მსოფლიოს ნებისმიერი წერტილიდან.
„შეხვედრის ფარგლებში განვიხილეთ ქართული ღვინის კომპანიებისთვის ლოგისტიკური მომსახურების გაწევის შესაძლებლობები. კომპანიამ წარმოგვიდგინა დეტალური ინფორმაცია ტარიფებისა და განსაკუთრებული შეთავაზების შესახებ. შევთანხმდით, რომ გავაგრძელებთ მუშაობას მომავალი თანამშრომლობის პერსპექტივების საკითხებზე“,- აღნიშნა სოლომონ პავლიაშვილმა.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდა კორეის რესპუბლიკაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი თარაშ პაპასქუა და ღვინის ეროვნული სააგენტოს თავმჯდომარის მოადგილე ზურაბ ვაჭარაძე.
შეხვედრის მონაწილეებმა ასევე მოინახულეს HERMES-LOGIX კომპანიის ძირითადი საწყობი ქალაქ იონგინში. სასაწყობე სივრცე განთავსებულია 4 ჰა ფართობზე და აღჭურვილია უახლესი ტექნილოგიებითა და სისტემებით.
მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი კორეის რესპუბლიკის დედაქალაქ სეულში გამოფენას „Seoul Wine and Spirits Expo 2025” ესწრება და, ამასთან ერთად, შეხვედრებს მართავს კომერციული სექტორისა და მეღვინეობის ინდუსტრიის წარმომადგენლებთან, სადაც განიხილება კორეის ბაზარზე ქართული აგროპროდუქციის, მათ შორის, ქართული ღვინის საექსპორტო პოტენციალის ზრდის საკითხები.

Solomon Pavliashvili Meets with the Head of One of the Leading Logistics Companies in South Korea, ''HERMES-LOGIX''.
As part of his working visit to the Republic of Korea, Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Mr. Solomon Pavliashvili, met with Suk-Ho Lee, CEO of Hermes-Logix, one of the largest logistics companies in South Korea.
HERMES-LOGIX has been operating since 1995 and owns numerous warehouse facilities and transportation assets across South Korea.
The company delivers comprehensive warehousing and logistics solutions to clients across the globe."
"During the meeting, we discussed the possibilities of ensuring logistics services for Georgian wine companies. The company provided us with detailed information on tariffs and special offers. We agreed to continue working on exploring prospects for future cooperation," stated Mr. Solomon Pavliashvili.
The Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Republic of Korea, Mr. Tarash Papaskua, and the Deputy Chairman of the National Wine Agency, Mr. Zurab Vacharadze, also attended the meeting.
As part of the visit, the participants also toured HERMES-LOGIX’s main warehouse in the city of Yongin. The facility spans 4 hectares and is equipped with the latest technologies and systems.
Deputy Minister Mr. Solomon Pavliashvili is attending the "Seoul Wine and Spirits Expo 2025" in Seoul.
The Deputy Minister is holding meetings with representatives of the commercial sector and the wine industry to discuss ways to enhance the export potential of Georgian agricultural products—particularly Georgian wine—on the Korean market.