სოფლად მცხოვრებ მოსახლეობასთან ხელისუფლების წარმომადგენლების შეხვედრები გრძელდება
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე იური ნოზაძე და მცხეთა-მთიანეთის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებული შალვა კერესელიძე დუშეთის მუნიციპალიტეტის სოფლების ყვავილის, თანიანთკარის, არაგვისპირის, ჩინთისა და დაბა ჟინვალის მოსახლეობას შეხვდნენ და სოფლებში არსებულ საჭიროებებსა და გამოწვევებს ადგილზე გაეცნენ.
ცენტრალური და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა, მოსახლეობასთან ერთად, სოფლებში არსებულ პრობლემებსა და მათი გადაჭრის გზებზე იმსჯელეს. ადგილობრივებმა პრიორიტეტულ საკითხებად შიდა გზების მოწესრიგება, წყალმომარაგების გაუმჯობესება და სოფლების გაზიფიცირება დაასახელეს.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, იური ნოზაძემ მსგავსი ფორმატის შეხვედრების მნიშვნელობაზე ისაუბრა და აღნიშნა, რომ მოსახლეობასთან პირდაპირი კომუნიკაცია საშუალებას იძლევა მოხდეს თითოეული სოფლის საჭიროების იდენტიფიცირება და მომავალი წლის ბიუჯეტში ასახვა.
როგორც მცხეთა-მთიანეთის მხარეში სახელმწიფო რწმუნებულმა, შალვა კერესელიძემ მოსახლეობას განუცხადა, მუნიციპალიტეტში არსებული პრობლემების მოგვარება ეტაპობრივად მოხდება.
ცენტრალური და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებმა მუნიციპალიტეტში განხორციელებულ, მიმდინარე და დაგეგმილ პროექტებზე ისაუბრეს. აღინიშნა, რომ რეაბილიტაცია უკვე ჩაუტარდა ჟინვალისა და ჩინთის წყალმომარაგების სისტემებს, მიმდინარეობს ჟინვალში არსებული საბავშვო ბაღის შენობის გაფართოება, უახლოეს პერიოდში დასრულდება სარემონტო სამუშაოები არაგვისპირის საჯარო სკოლაში, ასევე მიმდინარეობს შიდა გზების მოწესრიგების სამუშაოები. ახლო მომავალში იგეგმება ცენტრალური პარკის რეაბილიტაცია ჟინვალში და წყლის სათავე ნაგებობის მოწყობა სოფელ ყვავილში.
დუშეთის მუნიციპალიტეტის სოფლების მოსახლეობასთან შეხვედრებს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილე გიორგი წოწკოლაური, საქართველოს პარლამენტის დეპუტატები გიორგი მოსიძე, ისკო დასენი, თენგიზ ხუბულური და დუშეთის მუნიციპალიტეტის მერი ზურაბ სეხნიაშვილი ესწრებოდნენ.
ცენტრალური და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები შეხვედრებს მცხეთა-მთიანეთის რეგიონის სხვა მუნიციპალიტეტების მოსახლეობასთანაც გაიმართავენ.

Government officials continue meetings with the rural residents
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Yuri Nozadze along with the State Representative –Governor to Mtskheta-Mtianeti, Shalva Kereselidze met with the population of the villages Kulavi, Tiniantkari, Aragvispiri, Chinti and Zhinvali , Dusheti Municipality and got acquainted with the needs and challenges facing the villages.
The representatives of the central and local government brought forward problems facing rural communities and discussed the ways of solving existing problems. The locals named the improvement of the internal roads, water supply and gasification as top priority issues facing the villages.
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Yuri Nozadze outlined the importance of these meetings and noted, that direct communication with the population allows identifying needs and problems of the villages and to further considering them to include in the next year's budget.
The State Representative in Mtskheta-Mtianeti Shalva Kereselidze noted, the problems facing the municipality will be solved gradually.
The representatives of the central and local government were focused on the implemented, ongoing and planned projects in the municipality. It was mentioned, that water supply systems have already been rehabilitated , the kindergarten building has been expanded in Zhinvali and Chinti, rehabilitation works will be completed in Aragvispiri Public School in the nearest future, as well as arrangement of internal roads. The rehabilitation of the central park in Zhinvali and tconstruction of water facility in Khvavili is planned in the nearest future.
The Deputy Minister of IDPs from the Occupied Territories Giorgi Tsotskolauri, MPs Giorgi Mosidze, Isco Daseni, Tengiz Khubuluri and Dusheti Municipality Mayor Zurab Sekhsniashvili attended the meeting.
The representatives of the central and local government will hold meetings with the population of other municipalities of Mtskheta-Mtianeti region.