თივის პრესების ქვეშ პირველადი გადამუშავების პროდუქტი ფიცარი აღმოაჩინეს
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის, სამცხე-ჯავახეთის რეგიონული სამმართველოს თანამშრომლებმა ხე-ტყის უკანონო ტრანსპორტირების ფაქტი გამოავლინეს.ახალციხის მუნიციპალიტეტში სოფელ აწყურის მიმდებარედ, ცენტრალურ საავტომობილო გზაზე გაჩერებული ავტომანქანის ძარაზე ვიზუალური დათვალიერებით, ე.წ. თივის პრესები იყო განთავსებული. საფუძვლიანი შემოწმების შედეგად, დეპარტამენტის თანამშრომლებმა 13.2 მ3 პირველადი გადამუშავების პროდუქტი ფიცარი აღმოაჩინეს.
მძღოლმა ვერ წარმოადგინა ხე-ტყის კანონიერების დამადასტურებელი დოკუმენტი. მასალები შემდგომი რეაგირების მიზნით, შსს ახალციხის რაიონულ სამმართველოს გადაეგზავნება.

The processed wooden plank was found under the hay stock
The employees of Samtskhe-Javakheti Regional Division of Environmental Surveillance Department of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture revealed the fact of illegal transportation of timber.
In Akhaltsikhe municipality, near the village Atskuri, the car was parked on the central motorway, visual inspection revealed hay stocks. As a result of thorough inspection, the department employees found a 13.2 m3 primary processed wooden plank.
The driver failed to present a document confirming timber legality. The materials will be sent to Akhaltsikhe Regional Division for further reaction.