გიორგი ხანიშვილმა აგრარულ საკითხთა კომიტეტის სხდომაზე, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ა(ა)იპ სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტოს მიერ გაწეული საქმიანობის შესახებ ინფორმაცია წარადგინა
აგრარულ საკითხთა კომიტეტის სხდომაზე, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ა(ა)იპ სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტოს მიერ გაწეული საქმიანობის შესახებ ინფორმაცია მინისტრის პირველმა  მოადგილემ, გიორგი ხანიშვილმა წარადგინა.
სხდომას კომიტეტის თავმჯდომარე ოთარ დანელია უძღვებოდა.
„სოფლისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სააგენტო პროექტების განვითარების სააგენტოს, კოოპერატივების განვითარების სააგენტოს და ექსტენციის სამსახურების ბაზაზე შეიქმნა და, შესაბამისად, ძირითად მიმართულებებს აერთიანებს. უკვე დაიწყო სააგენტოს სერტიფიცირების პროცესი ევროპულ სტრუქტურებში, რაც საშუალებას მოგვცემს გვქონდეს წვდომა  დარგის მიმართულებით მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყანაში არსებულ მხარდამჭერ პროექტებზე და საგრანტო კონკურსებშიც ჩავერთოთ“, - აღნიშნა გიორგი ხანიშვილმა.
მინისტრის მოადგილემ ყურადღება გაამახვილა სოფლის მეურნეობის ანტიკრიზისული გეგმის ფარგლებში განხორციელებულ პროექტებზე და აღნიშნა, რომ სამინისტრომ შეძლო სოფლის მეურნეობისთვის ბევრი  მიმართულებით შეექმნა დამატებითი საშეღავათო გარემო.
სხდომაზე საუბარი შეეხო კოოპერატივების გამსხვილების, სოფლის მეურნეობის პროდუქტის ექსპორტის ზრდის, სასათბურე მეურნეობების  განვითარების, კომპლექსური პროექტების განხორციელების, მექანიზაციით უზრუნველყოფის საკითხებს.
„რეალობა ისაა, რომ კიდევ უფრო მეტად  გვინდა სოფლის მეურნეობის დაფინანსება. თუმცა, თავისთავად ცხადია, ნამდვილად ძალიან დიდი შრომაა გაწეული. ვეცდებით, კიდევ უფრო ინტენსიური გავხადოთ  საკომიტეტო მოსმენები, ვინაიდან დიდია ინტერესი და ეს დღევანდელმა სხდომამაც ცხადყო“, - განაცხადა აგრარულ საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარემ ოთარ დანელიამ სხდომის დასასრულს. მან წარმატებები უსურვა სამინისტროს წარმომადგენლებს და აღნიშნა, რომ კომიტეტი, თავისი კომპეტენციის ფარგლებში, მაქსიმალურად დაუჭერს მხარს სამინისტროს ყველა  ახალი პროექტის განხორციელებაში.

At the sitting of the Agrarian Issues Committee, Giorgi Khanishvili brought forward activities implemented by the Agricultural and Rural Development Agency
The activities carried out by the Agricultural and Rural Development Agency of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture was presented by the First Deputy Minister, Giorgi Khanishvili at the sitting of the Agrarian Issues Committee, Parliament of Georgia.
The Chairman of the Committee Otar Danelia chaired the session.
"The Agricultural and Rural Development Agency was established on the basis of the Project Development Agency, Cooperative Development Agency and Extension Services, embracing all these directions. The process of certification of the Agency is already launched in the European institutions, which enables us to have an access to the field  support projects in different countries around the world and helps us to further participate in grant competitions "- said Giorgi Khanishvili.
The Deputy Minister set focus on the projects implemented within the agricultural anti-crisis plan and noted, that the Ministry has been able to create an additional conveniences and favorable environment, which includes a number of agricultural areas.
The participants highlighted extension of cooperatives, growth of agricultural exports, development of greenhouses, implementation of complex projects, provision of mechanization services related issues at the session.
"The reality is that we are willing to put an even more financial resources in the agricultural secor.  However, it is obvious that lots of activities have already been taken  in this direction. We will further make endeavors to make the committee hearings even more intensive, as far as, we see an increased interest, that was revealed at today's sitting as well ” said the Chairman of the Agrarian Issues Committee, Otar Danelia said at the end of the sitting, who wished success to the representatives of the Ministry and noted, that the Committee, within its competence, will support the Ministry in the implementation of all new projects.