ლევან დავითაშვილი: „მიზნობრივი საგრანტო პროექტების მხარდასაჭერად, მხოლოდ სახელმწიფოს მხრიდან, 3 მილიარდი ლარი იქნება გამოყოფილი“
„ყველაფრისთვის საჭიროა ინვესტიციები. სახელმწიფოს თანადაფინანსების გარეშე არაფერი გამოვა. დღეს, პრემიერ-მინისტრმაც ისაუბრა, რომ უპრეცედენტოდ გაიზრდება სოფლის მეურნეობის დაფინანსება მიზნობრივი საგრანტო პროექტების მხარდასაჭერად, მხოლოდ სახელმწიფოს მხრიდან გამოყოფილი იქნება 3 მილიარდი ლარი. ეს ნიშნავს, რომ კერძო სექტორი, თავის მხრივ, მოახდენს 4 მილიარდი ლარის მობილიზებას. შემდეგი 9 წლის განმავლობაში, პირდაპირი ინვესტიციის სახით, მხოლოდ ძირითად საშუალებებში  მიმართული იქნება 7 მილიარდი ლარის ინვესტიცია, იმისთვის, რომ ჩვენი ამბიციური მიზნები იქნას მიღწეული. ჩვენ გვექნება სისტემური პროექტები საკრედიტო რესურსებზე წვდომის კუთხით“, -  განაცხადა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ლევან დავითაშვილმა  დარგის განვითარების გრძელვადიანი ხედვის - „გარემოს დაცვა და სოფლის განვითარება 2030“ პრეზენტაციაზე.
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ირაკლი ღარიბაშვილის ინიციატივით, მთავრობის ათწლიანი გეგმის ფარგლებში, სამინისტროები საკუთარი მიმართულების ხედვებს წარადგენენ.

Levan Davitashvili: " The state will allocate GEL 3 billion to support the targeted grant projects"
" Investments are required for everything. We will gain nothing without state co-financing. Today, the Prime Minister declared, that unprecedented increase will be achieved in the agricultural funding to support the targeted grant projects, state will allocate GEL 3 billion in this area.
This implies that, the private sector, in turn, will mobilize GEL 4 billion. we will invest GEL 7 billion in fixed assets to achieve our ambitious goals over the next 9 years and it will be a direct investment.
"We will have systemic projects to improve the access to credit resources," - said the Minister of Environmental Protection and Agriculture Mr. Levan Davitashvili at the presentation of the long-term vision on - "Environmental Protection and Rural Development 2030".
At the initiative of the Prime Minister of Georgia Mr. Irakli Gharibashvili, within the framework of the ten-year plan of the government, the ministries will present their visions.