ლევან დავითაშვილი უნგრეთის რესპუბლიკის ახლად დანიშნულ საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში, ანა მარია შიკოს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ლევან დავითაშვილი უნგრეთის რესპუბლიკის ახლად დანიშნულ საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს საქართველოში, ანა მარია შიკოს შეხვდა.
ლევან დავითაშვილმა ელჩს საქართველოში დიპლომატიური მისიის დაწყება მიულოცა და მომავალ საქმიანობაში წარმატება უსურვა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე, მხარეებმა ქვეყნებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
ლევან დავითაშვილმა ხაზი გაუსვა საქართველოსა და უნგრეთის რესპუბლიკას შორის არაერთი მიმართულებით პარტნიორული ურთიერთობების მნიშვნელობას.
ანა მარია შიკომ აღნიშნა, რომ აქტიურად იმუშავებს ქვეყნებს შორის თანამშრომლობის შემდგომ გაღრმავებაზე.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო უნგრეთში საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს დელეგაციის ვიზიტსაც, რომელიც მიმდინარე წლის დეკემბერშია დაგეგმილი.

Levan Davitashvili hosted the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Hungary to Georgia, Mrs. Anna Maria Siko
Minister of Environmental Protection and Agriculture Mr. Levan Davitashvili met with the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Hungary to Georgia, Anna Maria Ciko.
In the course of the meeting, the sides discussed future cooperation issues between the two countries.
The Minister stressed the importance of bilateral cooperation between Georgia and the Republic of Hungary in a number of areas.
Mrs. Anna Sico noted, that she will actively work to further deepen cooperation between the two countries.
The participants noted, that the visit of the delegation of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia to Hungary is scheduled in December 2021.