ლევან დავითაშვილი: „2021 წლის ეკონომიკის ზრდის მონაცემები, წინასწარი შეფასებით, 10.6%-ია”
„2021 წლის ეკონომიკის ზრდის მონაცემები, წინასწარი შეფასებით, 10.6%-ია”, - განაცხადა ვიცეპრემიერმა, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა დღეს გამართული მთავრობის სხდომის შემდეგ.
„პანდემიანდელ მაჩვენებელს ეკონომიკა 3.1%-ით უსწრებს. შესაბამისად, ის დანაკარგი, რომელიც 2020 წელს მივიღეთ ეკონომიკის შემცირებით, ფაქტობრივად, სრულად არის აღდგენილი. ჩვენი პროგნოზი, რომ 2021 წელს ორნიშნა ეკონომიკური ზრდა გვექნებოდა სრულად გამართლდა. ჩვენი პროგნოზი ბევრად უფრო ზუსტი იყო, ვიდრე ჩვენი პარტნიორი საერთაშორისო საფინანსო ორგანიზაციების, რომლებიც უფრო კონსერვატორულ მაჩვენებლებს ვარაუდობდნენ. დღეს მონაცემები დაზუსტდა - ჩვენ, გასულ წელს, გვქონდა არამარტო საქართველოში, არამედ ევროპაში ერთ-ერთი ყველაზე მაღალი ეკონომიკური ზრდა და, შესაბამისად, ეკონომიკის აღდგენა”, - აღნიშნა ლევან დავითაშვილმა.

Levan Davitashvili: " Based on preliminary data ,Georgia’s economy grew by 10.6% in 2021"
"According to preliminary estimates, figures show, that economy grew by 10.6% in 2021," stated Mr. Levan Davitashvili, Vice Prime Minister and Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, at the end of a Government session today.
"Georgia’s economy is 3.1 percent bigger than it was before the pandemic. Consequently, the losses and economic hardship we experienced in 2020 as a result of the economic downturn, in fact is fully recovered. Our forecast and expectation, that we would have double-digit economic growth in 2021 has come true.
Our forecast was much more accurate, than that of our partner international financial institutions, which suggested more conservative figures. Recent data shed light, that the highest levels of economic growth was experienced not only by Georgia, but by Europian countries as well, which ultimately results in economic recovery" - said Mr. Levan Davitashvili.