ოთარ შამუგია ჩეხეთის რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობის მინისტრს, ზდენეკ ნეკულას შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ოთარ შამუგია ჩეხეთის რესპუბლიკაში ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება. ქ. პრაღაში გამართულ მინისტერიალში მონაწილეობის პარალელურად, ოთარ შამუგიას სამუშაო შეხვედრები აქვს დაგეგმილი.
ვიზიტის ფარგლებში, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრი ჩეხეთის რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობის მინისტრს, ზდენეკ ნეკულას შეხვდა.
ოთარ შამუგიამ მადლობა გადაუხადა ჩეხ კოლეგას სოფლის მეურნეობის მინისტერიალზე საქართველოს მხარის მიწვევისთვის და აღნიშნა, რომ მინისტერიალი კარგი პლატფორმაა მოსაზრებების გაზიარებისა და სასურსათო უსაფრთხოების მიმართულებით არსებული გამოწვევების დასაძლევი კონკრეტული ღონისძიებების დაგეგმვისთვის.
შეხვედრაზე ოთარ შამუგიამ ჩეხეთის რესპუბლიკის მთავრობის მხრიდან საქართველოსთვის გაწეული მრავალწლიანი მხარდაჭერის და ქვეყნებს შორის წარმატებული თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ჩეხი კოლეგა აგრარულ დარგში არსებული ვითარების გასაცნობად და სამომავლო თანამშრომლობის მიმართულებების განსახილველად საქართველოში მოიწვია.

Otar Shamugia meets the Minister of Agriculture of the Czech Republic, Zdeněk Nekula
During the official meeting in the Czech Republic, Prague, the Minister of Environmental Protection and Agriculture Mr. Otar Shamugia participated in the Ministerial and at the same time planned working meetings with his counterparts.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia held a meeting with the Minister of Agriculture of the Czech Republic, Mr. Zdenek Nekula.
Mr. Otar Shamugia expressed his gratitude to his Czech counterpart for inviting the Georgian side to the Ministerial and noted that the respective Ministerial is a good platform for sharing opinions and planning specific measures to overcoming challenges in food security.
During the meeting, Mr. Shamugia stressed the importance of successful cooperation between the two countries and the long-term support provided by the Government of the Czech Republic to Georgia.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia invited his Czech counterpart to Georgia to get closer acquainted with the current situation in the agricultural sector and discuss areas of future cooperation.