22 სექტემბრის მდგომარეობით, გადამმუშავებელი კომპანიების მიერ მიღებულია 4,700 ტონაზე მეტი არასტანდარტული ვაშლი, რის შედეგადაც, ფერმერებმა 1,1 მილიონ ლარზე მეტი შემოსავალი მიიღეს
სახელმწიფო პროგრამის ფარგლებში, სოფლის განვითარების სააგენტო 1 კგ არასტანდარტულ ვაშლზე 10 თეთრის ოდენობის სუბსიდიას გასცემს. სახელმწიფო სუბსიდიას მიიღებენ ხილის გადამმუშავებელი ის კომპანიები, რომლებიც 2022 წლის 15 დეკემბრამდე მეხილეობის სფეროში დასაქმებული ფიზიკური პირებისგან 1 კგ არასტანდარტულ ვაშლს არანაკლებ 24 თეთრად შეისყიდიან.
არასტანდარტული ვაშლის მოსავლის რეალიზაციის ხელშეწყობის პროგრამაში 10 გადამმუშავებელი საწარმოა ჩართული.
პროგრამა საშუალებას აძლევს ფერმერებს, ჩააბარონ სამრეწველო ვაშლი რაც, ამავე დროს, ხელს უწყობს ხილის გადამმუშავებელი საწარმოების ნედლეულით უზრუნველყოფას.

As of September 22, 2022, the fruit processing companies have received more than 4,700 tonnes of non-standard ( poor quality ) apples, in consequence, farmers earned more than GEL 1.1 million.
Within the framework of the state program, the Rural Development Agency subsidizes non-standard apples at 10 tetri per 1 kg of non-standard apples. The program includes all those fruit processing enterprises which will purchase 1 kg of non-standard (poor quality) apples at no less than 24 tetri from individuals employed in the horticulture sector by December 15, 2022.
10 processing enterprises are included in the program to promote the sale of the non-standard apple harvest.
The program allows farmers to deliver industrial apples, and at the same time supplies fruit processing enterprises with raw materials.