გიორგი ხანიშვილი მსოფლიო ბანკის მისიის წარმომადგენლებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი მსოფლიო ბანკის მისიის წარმომადგენლებს შეხვდა.
სამუშაო შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოს ირიგაციისა და მიწის ბაზრის განვითარების პროექტის (GILMDP) მიმდინარეობის შედეგები შეაჯამეს და საქართველოს მდგრადი სოფლის მეურნეობის ირიგაციის და მიწის პროექტის (GRAIL) განხორციელებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე იმსჯელეს.
მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით, საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო ახალ პროექტზე (GRAIL) მუშაობს, რომელიც ირიგაციის სექტორში, მიწისა და სოფლის მეურნეობის მიმართულებებში ინვესტიციებს ითვალისწინებს.
მინისტრის პირველი მოადგილის განცხადებით, „საქართველოს მდგრადი სოფლის მეურნეობის ირიგაციის და მიწის პროექტი” (GRAIL), რომლის განხორციელებაც უახლოეს მომავალში დაიწყება, კიდევ ერთი მნიშვნელოვანი ფაქტორი იქნება საქართველოს მდგრადი სოფლის მეურნეობის განვითარებისთვის.
მსოფლიო ბანკის მისიის წარმომადგენლებმა, შეხვედრაზე ხაზგასმით აღნიშნეს სამელიორაციო ინფრასტრუქტურის განვითარების მიმართულებით ქვეყანაში მიღწეული პროგრესის შესახებ, მათ შორის, საქართველოს ირიგაციისა და მიწის ბაზრის განვითარების (GILMDP) პროექტის ფარგლებში განხორციელებული სამუშაოების შედეგების გათვალისწინებით.

George Khanishvili hosted the representatives of the World Bank Mission
Mr. George Khanishvili, the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture held a meeting with the representatives of the World Bank Mission.
During the working meeting, the parties summed up the results of the ‘’Georgia- Irrigation and Land Market Development Project’’ (GILMDP) and highlighted issues related to the implementation of the "Georgia’s Rural Agricultural Irrigation and Land Project" (GRAIL)
With the support of the World Bank, the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia is working on a new project (GRAIL), which envisages investments in the irrigation, land and agriculture sectors.
According to the First Deputy Minister, "Georgia’s Rural Agricultural Irrigation and Land Project" (GRAIL) will be launched in the near future, which will contribute to the development of sustainable agriculture in Georgia.
During the meeting, the representatives of the World Bank mission emphasized the importance of the progress made in the development of irrigation infrastructure in the country, also outcomes achieved within the framework of the ‘’Georgia - Irrigation and Land Market Development (GILMDP) project.