საქართველოში მეფრინველეობის ინდუსტრიისადმი მიძღვნილი საერთაშორისო კონფერენცია გაიმართა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი მეფრინველეობის ინდუსტრიისადმი მიძღვნილ საერთაშორისო კონფერენციას დაესწრო.
ღონისძიებაზე, ქართველმა და უცხოელმა სპეციალისტებმა დარგში არსებული თანამედროვე მიდგომები, სიახლეები, ტენდენციები და გამოწვევები დისკუსიის რეჟიმში  განიხილეს.
გიორგი ხანიშვილმა გამოსვლისას  ხაზი გაუსვა მსგავსი ტიპის ღონისძიებების მნიშვნელობას   დარგის განვითარებისთვის.
„კონფერენციის ფარგლებში, მსჯელობა შეეხო ისეთ მნიშვნელოვან საკითხებს, როგორებიცაა უახლესი მიდგომების   შესახებ ინფორმაციების გაზიარება და თანამედროვე  ტექნოლოგიების  დანერგვაა, რაც უმნიშვნელოვანესია წარმოებული პროდუქციის კონკურენტუნარიანობის ამაღლებისთვის“, - აღნიშნა გიორგი ხანიშვილმა.
კონფერენციის ფარგლებში წარმოდგენილი იყო  სამეცნიერო კვლევები. ქართველ ფერმერებს საშუალება ჰქონდათ, გაეზიარებინათ უცხოელი კოლეგების გამოცდილება  ფერმერულ საქმიანობაში არსებული რისკების პრევენციის თაობაზე.
ღონისძიება კომპანიის „ინვეტ ჯგუფი“  ორგანიზებით გაიმართა.  კონფერენციაში  საქართველოს,  ევროპის, აზიისა და კავკასიის რეგიონის ქვეყნების სამეცნიერო სფეროსა და ბიზნესსექტორის წარმომადგენლები მონაწილეობდნენ.

George Khanishvili attends the International Conference on the Development of the Poultry Industry
Mr. George Khanishvili, the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture participated in the International Conference on the Development of the Poultry Industry.
During the event, Georgian and foreign specialists discussed modern approaches, innovations, trends and challenges faced by the poultry field.
The importance of conducting similar events for the development of the poultry sector was emphasized by Mr. George Khanishvili at the event.
"During the conference, the discussion touched upon the important issues, specifically sharing information on the latest approaches and adoption of modern technologies, which are crucial to increase the competitiveness of the manufactured products" Mr. Khanishvili stated.
Scientific studies were presented within the framework of the conference. Moreover, Georgian farmers had the opportunity to get familiar with the experience of their foreign colleagues and raise their awareness of the hazards and risks associated with agriculture and farming activities.
The representatives of the scientific and business sectors of Georgia, Europe, Asia and the Caucasus region participated in the international conference, which was organized by the "Invet Group" company.