უნგრეთის სოფლის მეურნეობის მინისტრმა ისტვან ნაგიმ „აუგუსტის ხილის ქარხანა” დაათვალიერა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ თენგიზ ნასარიძემ სახელმწიფოს ხელშეწყობით შექმნილი ქარხნის ინფრასტრუქტურა უნგრეთის სოფლის მეურნეობის მინისტრს და უნგრული დელეგაციის წევრებს გააცნო.
მცხეთის მუნიციპალიტეტში მოქმედი კომპანია „აუგუსტის ხილის ქარხანა“ შეღავათიანი აგროკრედიტის პროექტის აგროლოზინგის კომპონენტით სარგებლობს; აგროლიზინგის თანხა 250,000 ლარს აჭარბებს. ჯამურად, საწარმოში, 3 მლნ ლარის ინვესტიციაა განხორციელებული. ქარხანა ხილის ჯემებს და წვენებს აწარმოებს. პროდუქციის რეალიზაცია ხდება ადგილობრივ ბაზარზე, ქსელურ მარკეტებში, ასევე, გადის ექსპორტზე დიდ ბრიტანეთში, კანადაში, ისრაელსა და ყატარში. შექმნილია ბულანჟერიის ქსელი „აუგუსტი“, რომელიც აღნიშნულ საწარმოში დამზადებული პრემიუმ ხარისხის პროდუქციით მარაგდება.

The Minister of Agriculture of Hungary, Istvan Nagy visited the "August Fruit Factory".
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Tengiz Nasaridze, briefed the Minister of Agriculture of Hungary, and the members of the Hungarian Delegation on the infrastructure of the company, which was built in Mtskheta municipality within the state support programs.
The mentioned company benefits from the agro-leasing component as part of the preferential agro-credit project; The amount of agro-leasing exceeds GEL 250,000. In total, GEL 3 million has been invested in the enterprise. The factory produces fruit jams and juices.
The products are sold locally, in chain stores, and are also exported to the United Kingdom, Canada, Israel, and Qatar. The boulangerie chain "August" was created, which is supplied with premium quality products made by the mentioned company.