ნინო თანდილაშვილმა ბერლინში გამართულ გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკასა და საქართველოს შორის გამართულ სამთავრობო მოლაპარაკებებში მიიღო მონაწილეობა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილემ ნინო თანდილაშვილმა ბერლინში გამართულ გერმანიის ფედერაციულ რესპუბლიკასა და საქართველოს შორის გამართულ სამთავრობო მოლაპარაკებებში მიიღო მონაწილეობა.
მოლაპარაკებების ფარგლებში განხილულ იქნა ის პრიორიტეტული მიმართულებები, რასაც გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკა მხარს უჭერს საქართველოში, ასევე ის სფეროები რომლებიც მომავალში იქნება თანამშრომლობის საგანი.
ნინო თანდილაშვილმა მადლობა გადაუხადა გერმანულ მხარეს გაწეული მხარდაჭერისთვის ისეთი მნიშვნელოვანი მიმართულებებით, როგორიც არის ბიომრავალფეროვნების დაცვა, დაცული ტერიტორიები და სატყეო მმართველობა.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ ხაზი გაუსვა გერმანული მხარის თანამშრომლობის მნიშვნელობას სასოფლო-სამეურნეო პროდუქციის, განსაკუთრებით კი ღვინის ექსპორტის გაზრდის მიმართულებით.
საქართველოს დელეგაციას ხელმძღვანელობდა საქართველოს ფინანსთა მინისტრი ლაშა ხუციშვილი. დელეგაციის შემადგენლობაში იყვნენ მინისტრის მოადგილეები, საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსის მიადგილე, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სოფლის მეურნეობის მინისტრი და ქალაქ ბათუმის მერი.

Nino Tandilashvili participates in the negotiations between the Federal Republic of Germany and Georgia in Berlin.
The First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mrs. Nino Tandilashvili, participated in the negotiations between the Federal Republic of Germany and Georgia in Berlin.
Within the framework of the negotiations, the parties reviewed the priority directions supported by the Federal Republic of Germany in Georgia, including focus areas for future collaboration.
Mrs. Tandilashvili expressed her gratitude to the German side for supporting crucial areas such as biodiversity protection, protected areas, and forest management.
The First Deputy Minister emphasized the cooperation with the German side in increasing the export of agricultural products, particularly wine exports.
The Minister of Finance of Georgia, Mr. Lasha Khutsishvili, led the Georgian Delegation to Berlin, which embraced Deputy Ministers, the Deputy Head of the Administration of the Government of Georgia, the Minister of Agriculture of the Autonomous Republic of Adjara, and the Mayor of Batumi.