ნინო თანდილაშვილი: „გერმანია მხარს უჭერს ჩვენს ქვეყანას გარემოს დაცვის მიმართულებების გაძლიერებაში, რაც ძალიან მნიშვნელოვანია საქართველოს ევროინტეგრაციის გზაზე“
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე ნინო თანდილაშვილი, ქ. ბუდაპეშტში, გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის გარემოს, ბუნების დაცვის, ბირთვული უსაფრთხოების და მომხმარებელთა დაცვის ფედერალურ მინისტრს შტეფი ლემკეს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა საქართველოსა და გერმანიას შორის არსებული ურთიერთობები და თანამშრომლობის სამომავლო პერსპექტივები განიხილეს. ხაზგასმით აღინიშნა, რომ ორ ქვეყანას ერთმანეთთან სანდო პარტნიორობა აკავშირებთ. შეხვედრაზე ყურადღება გამახვილდა ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში საქართველოს ინტეგრაციის პროცესში გერმანიის მხარდაჭერის მნიშვნელობაზე.
როგორც მინისტრის პირველმა მოადგილემ განაცხადა, ევროკავშირში ინტეგრაცია საქართველოს მთავრობის მთავარი პრიორიტეტი და შეუქცევადი პროცესია.
„გერმანია, როგორც საქართველოს სტრატეგიული პარტნიორი ქვეყანა, მუდმივად მხარს უჭერდა და დღესაც მხარს უჭერს ჩვენს ქვეყანას გარემოს დაცვის მიმართულებების გაძლიერებაში, რაც ძალიან მნიშვნელოვანია საქართველოს ევროინტეგრაციის გზაზე“, - განაცხადა ნინო თანდილაშვილმა.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ შეხვედრაზე საქართველოს გარემოს დაცვის პოლიტიკაზე და იმ პროგრესზე ისაუბრა, რაც დაცული ტერიტორიების განვითარების, სატყეო მეურნეობის, ნარჩენების მართვის და გარემოსდაცვითი სტანდარტების დანერგვის კუთხით უკვე არსებობს.

Nino Tandilashvili: "Germany supports our country in strengthening the environmental protection areas, which is crucial on the path of Georgia's European integration''
The First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mrs. Nino Tandilashvili, met with the Minister of the Environment, Nature Conservation, Nuclear Safety, and Consumer Protection of the Federal Republic of Germany, Mrs. Steffi Lemke, in Budapest.
During the meeting, the parties addressed Georgia-Germany relations and opportunities for future cooperation, emphasizing the strong and reliable alliance that binds the two countries, and the importance of Germany's support in the process of Georgia's integration into European and Euro-Atlantic structures.
According to the First Deputy Minister, integration into the European Union is an irreversible process and the main priority of the Georgian government.
"Germany, as a strategic partner country of Georgia, has constantly supported and continues to support our country in strengthening the environmental protection areas, which is crucial on the path of Georgia's European integration," stated Mrs. Nino Tandilashvili.
During the meeting, the First Deputy Minister discussed the environmental protection policy of Georgia and the progress made in developing protected areas, forestry, and waste management, including adopting environmental standards.Â