19-20 აგვისტოს, ბათუმმა თაფლის რიგით მეექვსე ფესტივალს უმასპინძლა.
ღონისძიებას საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი და აჭარის სოფლის მეურნეობის მინისტრი ზაზა შავაძე ესწრებოდნენ.
ფესტივალი აჭარის მეფუტკრეობის ბიზნესასოციაციის ორგანიზებით გაიმართა და მიზნად ისახავდა მეფუტკრე ფერმერების ხელშეწყობას და ქართული თაფლის პოპულარიზაციას.
თაფლის ფესტივალზე საკუთარი პროდუქცია 40-მდე მეფუტკრემ საქართველოს სხვადასხვა რეგიონიდან წარმოადგინა. ღონისძიების სტუმრებს საშუალება ჰქონდათ, გასცნობოდნენ და შეეძინათ როგორც აჭარის სხვადასხვა კუთხეში, ასევე, ქვეყნის მასშტაბით წარმოებული არაერთი სახეობის თაფლი და ფუტკრის სხვა პროდუქცია.
აქტიური ტურისტული სეზონის გათვალისწინებით, ფესტივალის ფარგლებში, არაერთი გასართობი ღონისძიებაც გაიმართა.ბათუმში, თაფლის რიგით მეექვსე ფესტივალი აჭარის სოფლის მეურნეობის სამინისტროს, აჭარის სავაჭრო-სამრეწველო პალატის და საქართველოს მეფუტკრეთა გაერთიანების მხარდაჭერით ჩატარდა.

On August 19-20, 2023, the Sixth Honey Festival was held in Batumi.
Mr. Solomon Pavliashvili, The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, and Mr. Zaza Shavadze, Minister of Agriculture of Adjara, attended the event.
Adjara Beekeeping Business Association organized the event to promote beekeeping farmers and boost the popularization of Georgian honey.
About 40 beekeepers from different regions of Georgia showcased their products at the festival. The guests and visitors had the opportunity to get familiar with and buy different types of honey and other bee products produced in different parts of Adjara and around the country.
Considering the active tourist season, the festival embraced several entertainment events. The sixth honey festival was held with the support of the Ministry of Agriculture of Adjara, the Chamber of Commerce and Industry of Adjara, and the Association of Beekeepers of Georgia in Batumi.