თენგიზ ნასარიძე სოფლის მეურნეობის დარგის სამეცნიერო წრეების წარმომადგენლებს და სპეციალისტებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე თენგიზ ნასარიძე ქვეყანაში ხორბლის წარმოების განვითარებისა და სასურსათო უსაფრთხოების უზრუნველყოფის ხელშემწყობი ღონისძიებების განხილვის მიზნით, სოფლის მეურნეობის დარგის სამეცნიერო წრეების წარმომადგენლებს და სპეციალისტებს შეხვდა.
შეხვედრა გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს და სოფლის მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიას შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის ფარგლებში გაიმართა.
მინისტრის მოადგილემ ყურადღება ხორბლის მიწოდების ჯაჭვის მდგრადობაზე გაამახვილა და შესაბამისი სამოქმედო გეგმის შემუშავებით ქვეყნისთვის ხორბლის ხარისხის და მოსავლიანობის  მაჩვენებლის ზრდის ხელშეწყობის მნიშვნელობაზე ისაუბრა.
„ხორბლის წარმოების ხელშეწყობა სახელმწიფოს ერთ-ერთ მნიშვნელოვან პრიორიტეტს წარმოადგენს. ვფიქრობ, ერთიანი ძალისხმევით შევძლებთ ეფექტიანი სამოქმედო გეგმის მომზადებას, რაც ხარისხიანი ხორბლის წარმოების ზრდას და ქვეყნის სასურსათო უსაფრთხოებას უზრუნველყოფს“,- განაცხადა თენგიზ ნასარიძემ.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ქვეყანაში სათესლე მეურნეობების განვითარების მნიშვნელობის საკითხებს.
სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევით ცენტრში გამართულ შეხვედრას სოფლის-მეურნეობის მეცნიერებათა აკადემიის და სოფლის მეურნეობის სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ხელმძღვანელი პირები, ასევე, სამინისტროს შესაბამისი სამსახურების და კერძო სექტორის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Tengiz Nasaridze meets the representatives and specialists of agricultural scientific circles.
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Mr. Tengiz Nasaridze, met with agricultural experts to discuss measures -how to increase the country's wheat output and food security.
The meeting was held within the framework of cooperation signed between the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and the Academy of Agricultural Sciences.
"One of the state's top priorities is to boost wheat output. I believe that with joint efforts, we can elaborate an effective action plan to ensure the expansion of quality wheat output and the country's food security", said Mr. Tengiz Nasaridze.
The discussion touched upon the importance of developing seed farms in the country.
The Heads of the Academy of Agricultural Sciences and the Agricultural Scientific Research Center, including the representatives of relevant services of the Ministry and the private sector, attended the meeting at the Agricultural Scientific Research Center.