დავით სონღულაშვილი: „არსებობს შესაძლებლობა ადგილობრივ პროდუქციაზე ფასის კლების და ორგანიზებულ ქსელებში ქართული აგროსასურსათო პროდუქციის შესვლის ზრდის“
„განსაკუთრებულად მნიშვნელოვანი და საინტერესო იყო ადგილობრივ მწარმოებლებთან შეხვედრა, გამოიკვეთა რამდენიმე საკითხი. პირველ რიგში, რომ არსებობს შესაძლებლობა ადგილობრივ პროდუქციაზე ფასის კლების და ასევე, ორგანიზებულ ქსელებში ქართული წარმოების აგროსასურსათო პროდუქციის შესვლის ზრდის, რაც  მნიშვნელოვანი ფაქტორია.  დღევანდელი შეხვედრა კიდევ ერთხელ უსვამს ხაზს იმ შესაძლებლობას, რომელიც აქვს ადგილობრივ მწარმოებლებს, ერთის მხრივ, გაიზარდოს აგროსასურსათო პროდუქციის ადგილობრივი წარმოება და, მეორე მხრივ, მოხდეს ფასების კლება, რაც ჯამში, აუცილებლად აისახება პოზიტიურად ჩვენი ქვეყნის მოქალაქეებზე“, - განაცხადა დავით სონღულაშვილმა.
დღეს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე სასურსათო პროდუქციის ფასებთან დაკავშირებით მოქმედი სამთავრობო საკოორდინაციო კომისიის ფორმატში ქართველ მწარმოებლებს შეხვდა.
როგორც პრემიერმა შეხვედრაზე აღნიშნა, პირველადი ინფორმაციით არსებული თამაშის წესები ბაზარზე გარკვეულწილად ხელს უშლის ქართველ მწარმოებლებს, რომ უზრუნველყონ საკუთარი პროდუქციის სათანადოდ რეალიზაცია ქართულ ქსელურ მარკეტებში.

David Songulashvili: “Opportunities exist to lower local product prices and enhance the presence of Georgian agri-food products in retail chains.”
“ The meeting with local producers was particularly important and insightful, as it highlighted several key issues. First and foremost, there is clear potential to reduce prices for locally produced goods while also increasing the presence of Georgian-made agri-food products in organized retail chains—an important factor for the sector’s development. Today’s meeting underscores the opportunities for local producers to both expand domestic agri-food production and reduce prices, which ultimately will have a positive impact on citizens across the country,” stated Mr. David Songulashvili.
Today, Prime Minister Irakli Kobakhidze held a meeting with Georgian producers as part of the Government Coordinating Commission addressing food prices.
As stated by the Prime Minister, preliminary findings indicate that the current market rules present certain obstacles for Georgian producers in placing and commercializing their products within domestic retail chains.