29 იანვრის მონაცემებით მანდარინის ექსპორტმა 29,723 ტონა შეადგინა
2019 წლის 29 იანვრის მონაცემებით მანდარინის ექსპორტმა 29,723 ტონა შეადგინა.  გასულ წელს, ამავე პერიოდში ექსპორტირებული იყო 23,122 ტონა
წლევანდელი მოსავალი ერთ-ერთი საუკეთესოა, რაც ექსპორტის მეტ შესაძლებლობას იძლევა. ძირითად საექსპორტო ქვეყნებად კვლავ რჩება რუსეთი (19,836 ტ) და უკრაინა (6,424 ტ), ასევე  სომხეთი (2,767 ტ), უზბეკეთი (261 ტ), ყაზახეთი (138), ბელორუსია (120 ტ), ყირგიზეთი (60 ტ), ლატვია (40 ტ).
მანდარინზე საბითუმო ფასი 0.40-დან 0.70 ლარამდეა.
ამასთან, აღსანიშნავია, რომ სამრეწველო გადამუშავებისთვის, ქარხნების მიერ მიღებული არასტანდარტული მანდარინის რაოდენობამ, 2018 წლის 1 დეკემბრიდან, 2019 წლის 20 იანვრის მდგომარეობით შეადგინა 13,638 ტონა. გასული წლის ანალოგიური პერიოდისათვის აღნიშნული მაჩვენებელი შეადგენდა 8,320 ტონას.
აჭარის მთავრობის ხელშეწყობით, სოფლის მეურნეობის სამინისტრომ ციტრუსის რეალიზაციის საკოორდინაციო შტაბი გახსნა. შტაბის ფუნქციონირების ძირითადი მიზანი მანდარინის ჩაბარების პროცესის შეუფერხებელი მიმდინარეობის უზრუნველყოფაა.
საჭირო ინფორმაციის ოპერატიულად მისაღებად, მოქმედებს საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს  ცხელი ხაზიც (1501).

According to the data of January 29, tangerine export amounted to 29,723 tons
According to the data of January 29, 2019, tangerine export amounted to 29,723 tons. However, 23,122 tons of tangerine was exported from Georgia in the corresponding period of the previous year.
This year we enjoy an abundant harvest, which gives us more opportunities to increase citrus export to different countries. The list of major export countries include Russia (19,836 t), Uzbekistan (261 t), Kazakhstan (138), Belarus (120 t), Kyrgyzstan (60 t), Latvia (40), d Ukraine (6,424 t) and Armenia (2,767 t).
The wholesale price on tangerines still fluctuates from 0.40 to 0.70GEL.
It should be noted, that the amount of non-standard tangerine received by factories for industrial processing over the period from December 1, 2018 to January 20, 2019 has reached to 13,638 tonnes, however, it amounted to 8,320 tons in the corresponding period of the previous year.
The hot line of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia (1501) is operated in the center, where all intereseted persons can get the necessary information.