ნადირობის სეზონი 2019 წლის აგვისტოს მეოთხე შაბათს გაიხსნება.
აღნიშნული გადაწყვეტილება სამინისტრომ მიიღო მონადირეებთან გამართული წინასწარი კონსულტაციების/გამოკითხვის პროცესში, მათი უმრავლესობის მიერ გამოთქმულ მოსაზრებებსა და სამეცნიერო-ექსპერტული წრეებიდან მიღებულ რეკომენდაციებზე დაყრდნობით, რაც ემსახურება გადამფრენი ფრინველების დაცვისა და აღწარმოების მიზნებს.
გადამფრენ ფრინველებზე ნადირობის მსურველებმა, ნადირობისას თან უნდა იქონიონ გარემოდან გადამფრენი ფრინველების ამოღებაზე დაწესებული მოსაკრებლის (10 ლარი) გადახდის დამადასტურებელი ქვითარი (დედანი) და საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს შესაბამისი ორგანოს მიერ გაცემული შესაბამისი სანადირო თოფის შენახვისა და ტარების უფლების დამადასტურებელი დოკუმენტი.
მოსაკრებლის გადახდა შესაძლებელია საქართველოს ნებისმიერ ბანკში, მიმღების ბანკი: სახელმწიფო ხაზინა, ბანკის კოდი: 220 101 222, ანგარიშის ნომერი: №200122900, ბიუჯეტის შემოსულობების სახის განმსაზღვრელი სახაზინო კოდი: 3033
ვრცლად, ნადირობის აკრძალული მეთოდებისა და ნადირობისათვის დაშვებული გადამფრენი ფრინველების სახეობების ჩამონათვალი, ნადირობის ვადები და დღიური ლიმიტები, ნადირობის ადგილების მიხედვით, ასევე, განმარტება მოსაკრებლის გადახდისათვის იხილეთ: განცხადება ნადირობის სეზონი 2019 წლის აგვისტოს მეოთხე შაბათს გაიხსნება

The hunting season will be opened on the fourth Saturday of August 2019
The Ministry made the decision to open the hunting season on the basis of the survey and pre-consultation meeting held with hunters, the opinions expressed by the participants and recommendations provided by the representatives of the scientific and expert circles, aiming the protection and reproduction of migratory birds.
Those who wish to hunt for birds must carry a receipt fee (original) amounting (10 gel) and the corresponding document on carrying and possession of a hunting rifled firearm issued by the relevant body of the Ministry of Internal Affairs of Georgia.
Fees can be paid at any bank of Georgia, Bank of Recipient: State Treasury, Bank code: 220 101 222, Account number: â„–200122900, Treasury code defining budget revenue: 3033
Any interested person might see an Announcement: the hunting season will be opened on the fourth Saturday of August 2019, which includes a list of recommended items: prohibited hunting methods and species of migratory birds allowed to hunt, hunting dates and daily limits according to hunting area, as well as a fee explanation.