OECD-ის ანგარიშის პრეზენტაცია
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე ნინო თანდილაშვილი ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ორგანიზაციის (OECD) მიერ წარმოდგენილი ანგარიშის „ფინანსური რესურსების მობილიზება კლიმატის ცვლილებებთან დაკავშირებული ღონისძიებებისათვის საქართველოში“ პრეზენტაციას დაესწრო.
მინისტრის მოადგილემ, მისასალმებელ სიტყვაში, მადლობა გადაუხადა ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ორგანიზაციას და გერმანიის მთავრობას ღონისძიების ორგანიზებისთვის. ნინო თანდილაშვილმა კლიმატის ცვლილებების სფეროში დაფინანსების მოზიდვის საკითხების მნიშვნელობაზე ისაუბრა და ყურადღება სახელმწიფოსთან ერთად, კერძო სექტორის მიერ მწვანე ინიციატივების მხარდაჭერის საკითხზე გაამახვილა.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო კლიმატის ცვლილებების შესახებ ძირითადი პოლიტიკის განმსაზღვრელი დოკუმენტის შემუშავების მნიშვნელობას და დაფინანსების მოზიდვის საკითხებს.
გამართულ შეხვედრას საჯარო, კერძო და არასამთავრობო სექტორის წარმომადგენლებთან ერთად, კლიმატის ცვლილების საკითხებში ექსპერტები ესწრებოდნენ.

Presentation of the OECD report
The Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture, Nino Tandilashvili attended the presentation of the report "Mobilization of Financial Resources for Climate Change Action in Georgia" which was presented by the Organization for Economic Co-operation and Development (OECD).
The Deputy Minister thanked the Organization for Economic Cooperation and Development and the German Government for organizing the event. Nino Tandilashvili underlined the importance of attracting financing resources in the sphere of climate change and drew her attention to the private sector initiatives to support green initiatives.
The importance of elaborating the main policy document on climate change and attracting financing resources was brought forward at the meeting.
The experts in climate change related issues along with the representatives of public, private and non-governmental sector attended the meeting.