ნინო თანდილაშვილმა ეუთოს რიგით 27-ე ეკონომიკურ და გარემოსდაცვით ფორუმში მიიღო მონაწილეობა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, ნინო თანდილაშვილმა 11-13 სექტემბერს, ჩეხეთის რესპუბლიკაში, ქალაქ პრაღაში გამართულ ეუთოს რიგით 27-ე ეკონომიკურ და გარემოსდაცვით ფორუმში მიიღო მონაწილეობა.
ფორუმის ფარგლებში, გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე მოხსენებით წარდგა საქართველოში გარემოსდაცვითი მმართველობისა და მდგრადი განვითარების კუთხით განხორციელებული, მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმებისა და კონკრეტული ღონისძიებების შესახებ. ნინო თანდილაშვილმა ყურადღება გაამახვილა გარემოსდაცვითი პოლიტიკის შემუშავების, საკანონმდებლო ჩარჩოს დახვეწისა და გაძლიერების, აღსრულებისა და მონიტორინგის მექანიზმების დანერგვის მიმართულებით გადადგმულ ნაბიჯებზე და სამომავლო გეგმებზე. მინისტრის მოადგილემ დეტალურად ისაუბრა ეროვნულ და საერთაშორისო დონეზე თანამშრომლობის გაძლიერების მნიშვნელობაზე, ასევე, საქართველოში მდგრადი განვითარების მიზნებისა და ამოცანების განხორციელების ხელშეწყობის მიზნით, მთავრობის მიერ განხორციელებულ კონკრეტულ ქმედებებსა და ინიციატივებზე.
ფორუმის ფარგლებში, გაიმართა დასკვნითი შეხვედრა, რომლის მთავარ თემას ეფექტიანი მმართველობის ხელშეწყობისა და კომუნიკაციის გაღრმავების გზით, ეუთო-ს წევრ ქვეყნებში ეკონომიკური პროგრესის და უსაფრთხოების, ენერგეტიკის სფეროში თანამშრომლობისა და თანამედროვე ტექნოლოგიების დანერგვის ხელშეწყობა წარმოადგენდა.

Nino Tandilashvili participated in the 27th OSCE Economic and Environmental Forum
On September 11-13, the Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Nino Tandilashvili participated in the 27th OSCE Economic and Environmental Forum in Prague, Czech Republic.
Under the forum, the Deputy Minister presented a report on the planned and ongoing reforms and specific measures taken in the field of environmental governance and sustainable development in Georgia. Nino Tandilashvili has been focused on the issues related to the development of environmental policy, improvement of the legislative framework, steps taken towards introduction of monitoring mechanisms and highlighted future plans as well.
The Deputy Minister underlined the importance of strengthening of cooperation at the national and international level, as well as measures and initiatives undertaken by the Government to support the implementation of sustainable development goals and objectives in Georgia.
Within the forum, a final meeting was held, where participants discussed issues on promoting good governance and enhancing communication, promoting economic progress and security in the OSCE member states, strengthening cooperation in the field of energy and modern technologies.