გიორგი ხანიშვილი აზიის განვითარების ბანკის წარმომადგენლებს შეხვდა
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე გიორგი ხანიშვილი აზიის განვითარების ბანკის (ADB) ცენტრალური და დასავლეთ აზიის გარემოს დაცვის, ბუნებრივი რესურსების და სოფლის მეურნეობის დეპარტამენტის უფროსს, დონეთ ვოლტონს შეხვდა.
მინისტრის პირველმა მოადგილემ საქართველოში სოფლის მეურნეობის დარგში  განხორციელებულ რეფორმებზე და სახელმწიფოს მიერ დარგის განვითარებისთვის შემუშავებულ  პროექტებზე ისაუბრა. გიორგი ხანიშვილმა ყურადღება გაამახვილა სოფლის მეურნეობის ეფექტიანი განვითარების პროცესში საერთაშორისო და დონორი ორგანიზაციების ჩართულობის როლსა და მნიშვნელობაზე.
„ბოლო წლების განმავლობაში, სახელმწიფოს სწორი პოლიტიკის შედეგად, სოფლის მეურნეობის დარგში მნიშვნელოვანი წინსვლა გვაქვს. ჩვენი მიზანია, ქვეყანაში ბიზნესზე ორიენტირებული  სოფლის მეურნეობა განვითარდეს,  გაიზარდოს წარმოება და შემოსავალი. პოტენციალი ქვეყანაში რეალურად არსებობს. დარგში მსხვილი ინვესტიციების განხორციელებით ამ პოტენციალის ათვისება უფრო სწრაფად და ეფექტიანად მოხდება“, - განაცხადა გიორგი ხანიშვილმა.
როგორც შეხვედრაზე აზიის განვითარების ბანკის (ADB) წარმომადგენელმა, დონეთ ვოლტონმა აღნიშნა, აზიის განვითარების ბანკი საქართველოში სოფლის მეურნეობის მიმართულებით პროექტების განხორციელებას გეგმავს და მათი მიზანია, ქვეყანაში ამ მიმართულებით არსებულ ვითარებას გაეცნონ.
შეხვედრას გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს შესაბამისი სამსახურების და  აზიის განვითარების ბანკის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.

Giorgi Khanishvili met with the representatives of the Asian Development Bank
The First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Giorgi Khanishvili  met with the Head of the Department of Environment, Natural Resources and Agriculture of the Asian Development Bank (ADB), Donneth A Walton.
At the meeting, the First Deputy Minister has been focused on the reforms implemented in the agricultural field in Georgia and highlighted projects developed by the Government of Georgia to promote the development of the sector.
Giorgi Khanishvili underlined the importance of engagement of international and donor organizations in the development of the agricultural sector.
“In recent years, we have made a significant progress in the field of agriculture as a result of the proper policy implemented by Georgian government. Our goal is to develop business-oriented agriculture in the country, increase production and income of rural residents. The country has a real potential. By investing heavily in the sector, this potential will be harnessed more quickly and effectively”Giorgi Khanishvili said.
According to the representative of Asian Development BankDonneth A Walton, the Asian Development Bank plans to implement agricultural projects in Georgia and aims to get acquainted with the current situation in the country.
The representatives of the relevant departments of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture and Asian Development Bank attended the meeting.