გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის აჭარისა და გურიის რეგიონულ სამმართველოს ახალი უფროსი ეყოლება
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის აჭარისა და გურიის რეგიონული სამმართველოს თანამშრომლებს  ახალი ხელმძღვანელი თეიმურაზ გელდიაშვილი წარუდგინა.  წარდგენას აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე თორნიკე რიჟვაძე ესწრებოდა.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის საქმიანობის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი და აღნიშნა, რომ აჭარისა და გურიის რეგიონებში შედეგების მისაღწევად, უწყების ეფექტიან მუშაობას განსაკუთრებული როლი ენიჭება.
„ბოლო პერიოდში, გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის გააქტიურებული მუშაობა სახეზეა. ყოველდღიურად იზრდება უწყების წინაშე არსებული გამოწვევები და შესაბამისად, მისი გაძლიერება განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია. ჩვენ დავიწყეთ ინფრასტრუქტურის განახლება და ტექნიკური შესაძლებლობების გაძლიერება; მიმდინარეობს თანამშრომელთა გადამზადება; განხორციელდა უწყების რებრენდინგი; დეპარტამენტის ეფექტიანი საქმიანობისთვის, განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია  თითოეული თანამშრომლის მაღალი პასუხისმგებლობა და მოტივაცია. აჭარისა და გურიის რეგიონული სამმართველოს ახალი ხელმძღვანელი აქტიურად ითანამშრომლებს ადგილობრივ ხელისუფლებასთან. კოორდინირებული საქმიანობა ხელს შეუწყობს დადებითი შედეგების მიღწევას. მჯერა, რომ  აღნიშნული სამმართველო და ზოგადად, გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტი შეასრულებს ყველა იმ ამოცანას,  რომელიც  ახალი კანონმდებლობის შესრულების კუთხით არსებობს“, -  აღნიშნა ლევან დავითაშვილმა.
აჭარის მთავრობის თავმჯდომარემ, თორნიკე რიჟვაძემ ადგილობრივი ხელისუფლებისა და გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის, კერძოდ კი, აჭარისა და გურიის რეგიონული სამმართველოს თანამშრომლობის მნიშვნელობაზე ისაუბრა და აღნიშნა, რომ უწყებას აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის შესაბამისი მხარდაჭერა ყოველთვის ექნება.
„რეგიონისთვის განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია  გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის მიმართულებით მოქმედი ეფექტიანი სამსახურის არსებობა. იმისთვის რომ აღნიშნულ სფეროში დადებითი შედეგები გვქონდეს, აუცილებელია შესაბამისი რეაგირების და სამართლებრივი ღონისძიებების განხორციელება. ამ მიმართულებით, გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტთან ჩვენი თანამშრომლობა  მომავალშიც გაგრძელდება“,- აღნიშნა თორნიკე რიჟვაძემ.

New Head appointed to the Regional Division of the Environmental Supervision Department in Adjara and Guria regions
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Levan Davitashvili presented the new Head of the Department of Environmental Supervision of Ajara and Guria regions, Teimuraz Geldiashvili to the employees of the Department of Environmental Supervision. The Chairman of Government of Adjara Autonomous Republic, Tornike Rizhvadze attended the event.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Levan Davitashvili set focus on the activities of the Department of Environmental Supervision and noted, that effective work of the department is of utmost importance to achieve the desired results in Adjara and Guria regions.
“In recent times, the Department of Environmental Supervision has intensified its work. The challenges facing the agency are increasing daily, therefore strengthening the capacities of the agency is particularly important. We have started upgrading infrastructure and enhancing technical capabilities; Employees are being retrained; The agency is rebranded; Each employee should have the highest sence of responsibility, as well as motivation for effective operation of the department.
The new Head of Adjara and Guria Regional Division will actively cooperate with the local authorities. Coordinated activities will help to achieve positive results. I believe, that aforementioned department and the Department of Environmental Supervision will fulfill all duties and tasks envisaged under the new legislation ”Levan Davitashvili said.
The Chairman of the Government of Adjara, Tornike Rizhvadze outlined the importance of cooperation between the local Government and the Department of Environmental Supervision, in particular, Adjara and Guria Regional Division, and noted, that the Government of the Autonomous Republic of Adjara will always support the Agency.
“It is especially important for the region to have an effective service in the field of environmental and natural resources protection. In order to achieve positive results in this area, it is necessary to take appropriate legal measures. In this regard, our cooperation with the Department of Environmental Supervision will be continue in the future as well ”- noted Tornike Rizvadze.