გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს დეპარტამენტებისა და სამინისტროს სისტემაში შემავალი უწყებების ხელმძღვანელებმა სოფლის განვითარების 2017-2020 წლების სტრატეგიის და სამოქმედო გეგმის შესრულების მიმდინარე ანგარიში განიხილეს.
დეტალური ინფორმაცია იქნა წარმოდგენილი ENPARD III-ის ფარგლებში 2019 წელს აღებული ვალდებულებების და მათი შესრულების მდგომარეობის შესახებ.
სამუშაო შეხვედრაზე მოისმინეს საქართველოს სოფლის განვითარების 2017-2020 წლების სტრატეგიის 2017-2018 წლების სამოქმედო გეგმის შუალედური შეფასებაც, რომელიც გაეროს განვითრების პროგრამამ (UNDP) შესაბამის ექსპერტებთან ერთად ჩაატარა.
გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა აღნიშნა, რომ სამინისტროს მნიშვნელოვანი ფინანსური მხარდაჭერა აქვს საერთაშორისო და დონორი ორგანიზაციების მხრიდან, რაც დარგს განვითარებაში ეხმარება.

Detailed account of the commitments implemented in 2019 under the third phase of ENPARD 2019
Under the third phase of ENPARD 2019, the participants gave a detailed account of the commitments implemented in 2019 and reported on the current condition and project performance.
The participants of the workshop heard the interim evaluation of the Rural Development Strategy (2017-2020) and 2017-2018 Action Plan. The workshop was conducted by the UNDP together with the relevant experts.
The Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili noted that international and donor organizations provide a significant financial support to the Ministry to assist the development of the sector.