გამოფენის Agro/Food/Drink/Tech/Expo 2019 ფარგლებში ფერმერებთან შეხვედრა გაიმართა
სოფლის მეურნეობის, კვების მრეწველობის, გადამმუშავებელი და შემფუთველი ტექნოლოგიების მე-19 საერთაშორისო გამოფენის Agro/Food/Drink/Tech/Expo 2019 ფარგლებში ფერმერებთან შეხვედრა გაიმართა.შეხვედრაზე გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, გიორგი ხანიშვილმა სოფლის მეურნეობის განვითარების გეგმებსა და შესაძლებლობებზე ისაუბრა.
„ფერმერებთან გამართულ შეხვედრაზე გაანალიზდა ის მიღწევები, რომლებიც სახელმწიფოს მხარდაჭერით სოფლის მეურნეობის სეგმენტში გვაქვს. ვიმსჯელეთ იმ გამოწვევებსა და საჭიროებებზე, რაც ფერმერებს აქვთ.
მინდა აღვნიშნო, რომ პროგრამები, რომელთა განხორციელებაც გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს 2020 წლისათვის აქვს დაგეგმილი, სრულად პასუხობს იმ გამოწვევებს, რომელიც ჩვენი სოფლისა და სოფლის მეურნეობის წინაშე დგას. აღსანიშნავია, რომ ასეთ ფორმატში ფერმერებთან შეხვედრები მნიშვნელოვანია საჭიროებების სწორად განსაზღვრისთვის და ეფექტიანი კომუნიკაციის გაძლიერებას უწყობს ხელს“, - განაცხადა გიორგი ხანიშვილმა.
წელს, სოფლის მეურნეობის, კვების მრეწველობის, გადამმუშავებელი და შემფუთველი ტექნოლოგიების საერთაშორისო გამოფენა მეცრამეტედ იმართება და მასში 15 ქვეყნის 100-მდე კომპანია მონაწილეობს. გამოფენაზე წარმოდგენილია სასოფლო–სამეურნეო ტექნიკა და მანქანა–დანადგარები, ტარა და შესაფუთი მასალები, სასათბურე მეურნეობის ტექნოლოგიები და აღჭურვილობა, ასევე, ლაბორატორიული აღჭურვილობა, სარწყავი სისტემები, სარგავი და სათესლე მასალები, სასუქი და პესტიციდები, საკონსულტაციო მომსახურება და თანამედროვე ტექნოლოგიები.

Meeting with farmers held under the frame of the exhibition Agro / Food / Drink / Tech / Expo Georgia-2019
At the meeting, the First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Giorgi Khanishvili highlighted future plans and opportunities for agricultural development.
“ The best results and achievements in the agricultural sector through state support programs have been evaluated and analyzed at the meeting. We discussed the needs and challenges facing the farmers. I would like to point out, that programs planned by the Ministry of Environmental Protection and Agriculture to implement by 2020 respond to the challenges facing rural areas and agricultural field in the country. We should note, that similar meetings are very important to identify needs and lead effective communication with farmers ” Giorgi Khanishvili said.
This year, the International Exhibition of Agriculture, Food Industry, Processing and Packaging Technolog1y is held for the 19th time, bringing together 100 companies from 15 countries. The exhibition presents agricultural equipment and machinery, packaging materials, greenhouse technology and equipment, as well as laboratory equipment, irrigation systems, planting and seed materials, fertilizers and pesticides, consulting services and advanced technologies.