გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრმა, ლევან დავითაშვილმა, იმერეთის რეგიონის რწმუნებულთან, ზვიად შალამბერიძესთან ერთად, სამტრედიის მუნიციპალიტეტის სოფელ ტოლებში, სახელმწიფო პროგრამების ბენეფიციარის, ანზორ მსხილაძის მეურნეობა დაათვალიერა
ანზორ მსხილაძემ, პროექტის „დანერგე მომავალი“ ფარგლებში, 7 ჰექტარზე კაკლის და 5 ჰექტარზე ბლის ბაღი გააშენა, რისთვისაც სახელმწიფოსგან 63,000 ლარი მიიღო. ფერმერმა აგროწარმოების ხელშეწყობის პროექტითაც ისარგებლა, გრანტის სახით 37,700 ლარი მიიღო და კუთვნილ 7 ჰექტარზე გაშენებულ ხურმის ბაღისთვის სასოფლო-სამეურნეო ტექნიკა შეიძინა. ანზორ მსხილაძე შეღავათიანი აგროკრედიტის ბენეფიციარიც არის. აღნიშნული პროგრამის ფარგლებში მან 192,000 ლარის ოდენობის თანხა მიიღო, რითაც საკუთრებაში არსებული მრავალწლოვანი ბაღები განაახლა და 30 სული საქონელიც შეიძინა. ფერმერს მეურნეობაში 10 ადგილობრივი ჰყავს დასაქმებული და წარმოებული პროდუქციის რეალიზაციას შიდა ბაზარზე ახდენს.
„სახელმწიფო პროგრამებით მიღებულმა მხარდაჭერამ ფერმერებს წარმოების დაწყებისა და გაფართოების საშუალება მისცა. ანზორ მსხილაძე ერთ-ერთი ის ფერმერია, რომელიც პროექტის „დანერგე მომავალი“ ფარგლებში, მრავალწლიანი კულტურების გაშენებას და განვითარებას წარმატებით ახდენს. დარწმუნებული ვარ, რამდენიმე წელიწადში მნიშვნელოვნად გაიზრდება მაღალი ხარისხის ქართული პროდუქტის რეალიზაცია როგორც შიდა ბაზარზე, ისე მისი ექსპორტი”, - განაცხადა ლევან დავითაშვილმა.
იმერეთის რეგიონში, სახელმწიფო პროგრამის „დანერგე მომავალი“ ფარგლებში, 470 ჰა მიწის ფართობზე მრავალწლიანი კულტურის სხვადასხვა ხეხილის ბაღები გაშენდა, ხოლო გაცემულმა თანადაფინანსებამ 3,230,000 ლარი შეადგინა. აგროწარმოების ხელშეწყობის პროგრამაში კი, 52 მეწარმე ჩაერთო და სახელმწიფო თანადაფინანსებამ 592,000 ლარი შეადგინა.

Minister of Environmental Protection and Agriculture, Levan Davitashvili together with the Governor of Imereti Region, Zviad Shalamberidze visited the farm of the beneficiary of state program, Anzor Mskhiladze
Under the project ‘’Plant the Future’’, Anzor Mskhiladze has planted a walnut and wild cherry gardens, a walnut on 7-ha and wild cherry on 5-ha of land areas, for which he received GEL 63,000.
The farmer benefited from the ‘’ Agro-production Promotion’’ program as well, whereby he received a grant amounted to  37,700 GEL and purchased agricultural equipment for persimmon garden planted on 7 ha. Anzor Mskhiladze is also a beneficiary of the preferential agro-credit program.
Under the preferential agro-credit program, he received GEL 192,000 to renovate perennial gardens and purchased 30  heads of cattle. The farmer employs 10 locals on the farm and sells the produce on the domestic market.
“ State support programs enabled farmers to start and expand their production. Anzor Mskhiladze is one of those farmers who successfully cultivate and develop perennial crops under the project ‘’Plant the Future’’. I firmly believe, that large quantity of high quality Georgian products will be sold in the International, as well as local market in a few years ” said Levan Davitashvili.
Under the program ‘’ Plant the Future’’, various orchards of perennial crops were planted on 470 ha of land area in Imereti region, whereby, co-financing amounted to GEL 3,230,000. 52 entrepreneurs were engaged in the‘’ Agro-production Promotion’’ program,  whereby, state co-financing amounted to GEL 592,000.