გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ეზოში, გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრის ინიციატივით დაწყებული და უკვე ტრადიციად ქცეული კამპანიის „ნუ მოჭრი-მორთე” ფარგლებში, ნაძვის ხე მოირთო.
ნაძვის ხის საზეიმოდ ანთების ღონისძიებას მინისტრის მოადგილეები და უწყების ხელმძღვანელები დაესწრნენ. გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის პირველმა მოადგილემ გიორგი ხანიშვილმა მისალოცი სიტყვით გამოსვლისას თანამშრომლებსა და მათ შვილებს დამდეგი შობა-ახალი წელი მიულოცა.
გიორგი ხანიშვილმა წინასაახალწლოდ ნაძვის ხეების ჭრის პრევენციის მნიშვნელობაზე და ამ მიზნით დაწყებულ კამპანიაში „ნუ მოჭრი-მორთე“ ახალგაზრდების ჩართულობის მნიშვნელობაზე ისაუბრა.

Under the campaign ''Do-not Cut Trees'', initiated by the Environmental Information and Education Center , the fir tree was embroidered and decorated with lights and ornaments as a part of Christmas in the yard of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia
The Deputies of the Minister and Heads of  the Departments attended the ceremony. The First Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, Giorgi Khanishvili congratulated the employees of the Ministry and their children on the upcoming Christmas and New Year.
Giorgi Khanishvili outlined the importance of preventing cutting of spruce- fir and pine trees for Christmas and engaging young people in the campaign “Do Not Cut Trees”.